silnice

Co nového s průtahem městem?

Hlavní průjezdná komunikace městem Roztoky je krajská a to včetně odbočky do Žalova. Psát, že je ve velmi špatném stavu, asi nemusím. Jenomže co s tím?

Ztracená radniční investiční varta

Od roku 2010 do jara 2016 měla ODS na roztocké radnici v gesci investice. Vždy jsme si naříkali, že ať uděláme cokoliv dobrého, tak naše výsledky prodá veřejně pan starosta. Letošní rok jde ale za novým vedením naší radnice - v tom dobrém i v tom zlém. My jsme v opozici. Pojďme tedy aktivity zhodnotit.

Abychom nikomu nekřivdili, tak si výsledky ukážeme přesně na číslech čerpání rozpočtu ke konci října 2016, tedy za deset měsíců letošního roku.

Město by mělo zvýšit investice do silnic

Za poslední roky se v investicích do silnic udělal kus práce. Skromně poznamenám, že jsem na tom snad měl také kus zásluh. Bohužel od roku 2016 už nejsou silnice až takovou prioritou, což je patrno z rozpočtu města.

Co Roztokům přinesl rok 2015 a co můžeme čekat v roce 2016

Rok 2015 skončil. Přinesl nám věci dobré i horší. Z celospolečenského pohledu byl předchozí rok především ve znamení uprchlické krize.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

předně mi dovolte, abych Vám popřál všechno nejlepší do nového roku 2015, hodně zdraví a spokojenosti. Co nás v roce 2015 v našem městě čeká?

Územní plánování

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zimní stavební ruch v Roztokách

Letošní mírná zima nám částečně umožnila dohnat stavební resty, které jsme v průběhu roku nasbírali zejména díky administrativním průtahům. Kormě ulic Máchova, Plzeňská a Zeyerova se během prosince a ledna podařilo dokončit prakticky všechny plánované rekonstrukce roztockých silnic a chodníků. Za rok 2013 bylo celkem do našich silnic proinvestováno 10,4 mil. Kč.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, v době, kdy toto vydání Odrazu dostanete do schránek, budeme mít již půlku adventu za sebou a Vánoce nám budou klepat na dveře.

I proto si vám dovolím sdělit dvě veskrze pozitivní zprávy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztocké silnice a plán jejich obnovy

V minulém čísle Odrazu se domáhal pan Bernát reakce na své dotazy ohledně plánu obnovy městské infrastruktury. Rád bych vysvětlil, a to nejen jemu, jaké jsou aktuální novinky ve věci rekonstrukce silnic a chodníků v našem městě.

Roztocké silnice v roce 2013

Tento článek je psán ještě před konečným projednáváním rozpočtu v zastupitelstvu. Přesto věřím, že investice do silnic a chodníků podpoří i opozice, a proto si dovolím o nich informovat již v této fázi, kdy jsou schváleny městskou radou.

Je dobré konat, ovšem s rozmyslem

Ve svém článku „Je kozel dobrý zahradník?“ jsem uvedla fakta dostupná komukoli z veřejně přístupných listin. Že jsou tato fakta pro někoho nelichotivá a ti někteří jsou zrovna ve vedení našeho města, s tím těžko něco udělám.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah