Odraz 9/2012

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Lexik v novém sídle opět otvírá jazykové kurzy i Malého objevitele pro nejmenší

V minulém čísle jste se dočetli více o proměnách koncepce a stěhování Lexiku na novou adresu Obránců míru 2348. Poslední práce jsou hotovy a jazykové kurzy mohou začít. Od září pokračuje i doučování pro školáky, logopedie a poradna SPU.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Někdo koná, někdo raději píše a mluví

Nejsem příznivec negativní konfrontace. Proto mě články v minulém Odrazu, jejichž autory byli představitelé uskupení DOST, nemile překvapily. Reakci si nemohu odpustit, protože se jednalo o výpady mnohdy až osobní. Budu ale veskrze věcný až faktografický. Také se rychle zapomíná, takže i pro připomenutí. Do výčtu budu zahrnovat jen v zásadě pozitivní věci.

V předchozím čtyřletém funkčním období za starostování paní Vavřínové (DOST) se ve městě podařilo především následující:

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Městská knihovna informuje

Nabízíme vám výběr z nových knih, zakoupených do městské knihovny v srpnu 2012.

Beletrie

Hrabal B. Vita nuova (autobiografický román, život a osobnosti kolem B. Hrabala v letech padesátých)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pěvecký sbor Roztocké děti přijímá nové členy

Dětský sbor při sdružení Roztoky - město pro život, který právě oslavil rok od svého založení, přibírá nové členy. Hlavním kritériem je chuť zpívat a učit se nové věci.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jasná odpověď paní Vavřínové

V minulém čísle Odrazu mě paní Vavřínová nařkla z toho, že jsem v majetkovém přiznání neuvedl nařízení exekuce. Proto jsem si nechal vyhotovit následující aktuální výpis, z kterého je zřejmé, že žádné podobné závazky nemám.

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co přináší ODRAZ č. 9?

Odraz č. 9 bývá většinou ve znamení „prvňáčků“ a jejich nástupu do školy. Bůhví proč tomu tak letos není, patrně se obecné zneklidnění ze všeho kolem nás nemůže nepromítnout do reakcí a článků nejen centrálního, ale i čtenářů tisku na venkově. (Ale ani školáci nepřišli zkrátka - otevření přístavby školy není zrovna malý dárek těm nejmenším - viz str. 4).

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Dětský svět a móda ve 20. století

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy Vás srdečně zve na výstavu uspořádanou ze sbírky Miloslavy Šormové.

Po dvou výstavách historických kočárků, které měly nesmírný úspěch u široké veřejnosti, máme tu čest přivítat v našem muzeu další obdivuhodnou sbírku paní Miloslavy Šormové, která se rovněž vztahuje k dětství. Vystaveny zde budou dětské oděvy a doplňky od batolete po pubertu, dětské kroje, dobové fotografie a materiály vztahující se k tématu z let 1900-1980.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kosa Vostra a HARD MUSIC FEST

Drazí spoluobčané, opět se na Vás chystají tentokrát hned dva nebývalé hudební zážitky. Dne 28. září můžete navštívit koncert instrumentálního tria Kosa Vostra, v jehož podání si vychutnáte staré známé filmové i jiné fláky v originálních aranžích. Záběr kapely je opravdu široký, doslova a do písmene od Pulp fiction přes Balkán až po bývalý Sovětský svaz.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nový územní plán města Roztoky (1. díl)

Před zastupitelstvem, a vlastně před celou roztockou veřejností, je velký a obtížný úkol, který by měl být zvládnut ještě v tomto volebním období. Jde o zpracování a přijetí nového územního plánu našeho města, který předurčí jeho další urbanistický rozvoj a vlastně i kvalitu našeho života. Nový územní plán by měl platit od 1. ledna 2015, což je vpravdě „šibe-niční“ termín. Jednotlivé kroky procesu projednávání a schvalování mají svá legislativní pravidla, která nelze obejít či zkrátit. Ani by to nebylo rozumné.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah