únětice

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Masopust 2016

Tradičně-netradiční lidová slavnost; veselý, barevný, bouřlivý, hravý, mystický a bombastický průvod maškar z Roztok u Prahy do Únětic (letos již podevatenácté).

Štěpán Tkadlec, ředitel Únětického pivovaru

Při cestě za tímto rozhovorem jsem měl možnost poprvé vyzkoušet novou autobusovou linku 359. Pan Tkadlec s ní ostatně ze svého žalovského bydliště přijel do práce také, čímž mě nemálo potěšil. Jsou tedy už i tací úspěšní podnikatelé, kteří se nemusí vozit v rozměrných a nablýskaných SUV, jejichž krédem není rychle zbohatnout, ať to stojí, co to stojí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Oficiální pivo festivalu Zámeček 2013 je z Únětic

Organizátoři festivalu Zámeček 2013 mají tu čest představit oficiální pivo festivalu – Únětické! V areálu zámeckého parku v Roztokách u Prahy bude zvláštní pivní stánek, kde se bude točit pouze pivo, aby se netvořily fronty a návštěvníci Zámečku 2013 netrpěli žízní a nepohodlím.

Masopust 2013 v Roztokách a Úněticích

Po několika letech jsem se opět účastnila našeho masopustu. Po chmurných dnech politických rozčarování jsem díky němu opět pozitivně naladěná, a ráda bych proto poděkovala těm, co masopust připravují, zejména sdružení Roztoč. Park ve Středočeském muzeu byl plný účastníků, jejich auta tvořila souvislou řadu od plného parkoviště až pod Roztocký háj. Návštěvníci ze širokého okolí jistě nelitovali, protože zahajovací program masopustu byl kouzelný a ještě ke všemu obohacen vystoupením zahraničních hostů z Francie a Finska.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Únětické posvícení

V rámci celovíkendového programu posvícení se v pivovaru uskutečnilo mnoho různých představení a soutěží. Velký úspěch sklidilo představení cirkusu Berto v Pivovarské stodole. Soutěž „O nejlepší posvícenský koláč“ si odnesla maminka únětického sládka paní Lumbertová, soutěž „Silných paží“ (zvedání prázdného sudu na čas) vyhrál Petr F., který zvedl sud 47x za minutu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah