hasiči

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

O čem jednala rada

Šest hodin zabralo radním projednání čtyřiatřiceti bodů. Vedle schválených účetních závěrek a hospodářských výsledků příspěvkových organizací za rok 2015 byly schváleny výsledky výběrových řízení na opravy chodníků a revitalizaci vily v Tichém údolí.

Na výčet všech dalších bodů by sotva stačil celý Odraz, přináším zde proto jen krátké shrnutí několika zajímavých bodů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Soutěž mladých hasičů

Na začátku podzimu se mladí hasiči z SDH Roztoky zúčastnili hasičské hry Plamen, která se konala v Úholičkách.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Úspěch mladých hasičů Roztoky

V sobotu 22. 3., za krásného jarního dne, se v Klínci mladí roztočtí hasiči zúčastnili soutěže „Uzlová štafeta“, kterou pořádalo Okresní sdružení hasičů Praha-západ. Děti při soutěži musí co nejrychleji správně uvázat celkem pět vybraných uzlů. Soutěžilo se v jednotlivcích a štafetě družstvech.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Není lepší povolání...

Jak jsme psali v Odrazu, v loňském roce dosáhli roztočtí hasiči, a to jak profesionální, tak i dobrovolní, významných ocenění. Rozhodli jsme se tedy jejich práci trochu přiblížit. V tomto čísle přinášíme rozhovor s velitelem „dobráků“, jak se jim přezdívá, René Šmídem.

• V Roztokách působí souběžně profesionální i dobrovolní hasiči. Jaký je mezi nimi vlastně rozdíl?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztočtí malí hasiči školili i armádu

Jedné listopadové soboty jsme předváděli svoje umění v rámci akce k uctění památky válečných veteránů ve Velkých Přílepech. Diváci s úžasem zírali, jak jsme s pomocí našeho malého zásahového vozidla a dokonalých rekvizit ukázali, jak vypadá dekontaminační zásah, jak se likviduje hnízdo nebezpečného hmyzu a jak se vyprostí a zachrání člověk zpod stromu, který spadl třeba při vichřici. Naše ukázky měly velký úspěch! Pozorně nás sledovali i vojáci Armády ČR a překvapili nás pak velkým poděkováním a diplomem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Mladí hasiči Roztoky v roce 2013

Náš kroužek při Sdružení dobrovolných hasičů Roztoky byl založen v roce 2011 a navštěvují ho kluci a holky ve věku zhruba od sedmi do deseti let.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztočtí hasiči zabodovali

Moc se o tom neví, ale oba roztocké hasičské sbory získaly za své zásahy v období letošních letních povodní významná ocenění. Nadpraporčík Petr Šulc, nadstrážmistr Josef Votava a nadstrážmistr Stanislav Votava ze stanice HZS Roztoky obdrželi 24. října 2013 medaile Hasičského záchranného sboru České republiky. Medaile za statečnost obdrželi za záchranu člověka, který se z důvodu rozvodněné řeky již nemohl evakuovat ze své chaty a bezpečí hledal na střeše i se svými třemi psy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Dostavba školy pokročila

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Mladí hasiči Roztoky

Když se řekne hasiči, představí si každý houkající hasičské auto a hasiče, který se snaží zachránit nějaký hořící objekt, rozřezat spadlý strom nebo vyřešit událost, která přímo nebo nepřímo zasahuje do našich životů. Když se řekne mladý hasič, asi si vybavíte stejnou osobu pouze v mladším věku. Nyní Vás ale vyvedeme z omylu. Mladý hasič je holka nebo kluk, který má zájem poznat a naučit se něco o požární činnosti a o tom, co ten velký hasič musí umět pro to, aby nám mohl v nečekaných situacích pomoci.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah