advent

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Před Vánoci dlouhé noci...

Po celé generace byl adventní čas neoddělitelnou součástí života, spojenou s řadou více či méně závazných úkonů.

Rorátní svíce, tzv. sloupek, Cechy, 2. polovina 19. století, ze sbírek Středočeského muzea-

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vánoční pozdrav

Vážení přátelé, spoluobčané, v době, kdy otevíráte vánoční číslo časopisu ODRAZ, prožíváme advent, dobu příprav na vánoční svátky, oslavu narození Pána Ježíše Krista. Počátky slavení adventu se objevují ve 4. stol v jižní Galii a ve Španělsku. Od 12. stol. se stal začátkem nového liturgického roku. Advent trvá 4 neděle před narozením Páně, tj. 25.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Adventní neděle v muzeu

Letos můžete třetí adventní neděli (13.12.2015) strávit ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy na akci ADVENTNÍ NEDĚLE V MUZEU. Začínáme ve 13 hodin pečením perníků, ochutnávkou staročeských pokrmů ze zámecké kuchyně a výrobou vánočních ozdob (určeno především pro malé návštěvníky). Pokud Vám to děti umožní, neměli byste si nechat ujít komentované prohlídky právě probíhajících výstav (M. Pellé-Z. Braunerová, cesty osudů mezi Čechami a Francií a OPUS MUSIVUM: mozaika ve výtvarném umění) s autorkami (Marcela Šášinková, Magdalena Kracík Štorkánová).

Adventní neděle ve Středočeském muzeu

Ráda bych Vás a Vašim prostřednictvím širokou veřejnost pozvala do Středočeského muzea v Roztokách, kde již tuto neděli – 14. prosince 2014 proběhne Adventní neděle.

Advent a Vánoce v Husově sboru

V neděli 30. listopadu o 1. neděli adventní od 15 hod. se koná v Husově sboru CČSH v Roztokách adventní kytarový koncert Evy Henychové.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Společné zpívání u vánočního stromu

Přichází doba tajných přání... zázraků a nadějí, přichází doba adventní.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Adventní koncert v Husově sboru.

Církev československá husitská v Roztokách zve roztockou veřejnost v neděli 1. prosince od 15 hod. do Husova sboru na adventní koncert. Program: W A. Mozart - Divertimento F dur, G. Bizet - Dětské hry, J. Haydn - Divertimento-B dur, D. Milhaud - Krb krále René, F. X. Thuri

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Adventní Rybova mše v Burgundsku

V předvánočním čase uskutečnilo sdružení Roztoč v rámci mezinárodního projektu Grundtvig Partnerství čtyřdenní cestu do burgundského Joigny. Cílem cesty bylo jedinečné mezinárodní provedení České mše vánoční J. J. Ryby.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vánoce jsou blízko!

Vážený čtenáři vánočního vydání časopisu ODRAZ!

Byla jsem požádána redaktorem Odrazu, zda bych po čase zase nenapsala článek k adventu a Vánocům. Je to mé oblíbené téma. Který kněz by o vánočním příběhu nepřemýšlel a nepsal rád?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Středočeské muzeum Vás zve na Adventní neděli

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy si Vás dovoluje pozvat na Adventní neděli 2. prosince 2012 10 – 17 hodin

Syndikovat obsah