Odraz 12/2012

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Podzim v MC Rožálek

Podzim v MC Rožálek začal tradiční hudebně a tanečně laděnou slavností s oblíbeným Beruška bandem. Děti zaujal nejen zpěv a povídání manželů Drdových, ale i výroba strašidýlka či nápadité soutěže, převážně na téma listopadu a podzimu. Pro nejmenší "tanečníky" a jejich doprovod bylo připraveno drobné občerstvení s kávou a čajem. Děkujeme manželům Drdovým a sboru Roztocké děti za příjemné odpoledne a městu Roztoky za podporu akce.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vážená maminko, vážený tatínku...

Vážená maminko, vážený tatínku, v současné době řeší spousta obcí i měst ve vašem okolí problémy s umístěním dětí do předškolních zařízení.

Na úrovni vlády, resp. Ministerstva práce a sociálních věcí byl připraven zákon, který je nyní ve schvalovacím řízení a zavádí pojem „Dětská skupina“. Jedná se o volnější formu zařízení předškolní výchovy. O dětské skupině a pilotním projektu se můžete dočíst na stránkách MPSV.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Naše školka

Rozjeli jsme školní rok na plné obrátky a už se chystáme na období adventu a vánočních svátků. S dětmi jsme se sešli poprvé 3. září 2012 opět v plném počtu - 89 zapsaných dětí a 12 členů personálu. Děti se v odpoledních hodinách účastní kroužků angličtiny, výtvarného, bubnování a dramatického.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Čas předvánoční

Ten čas býval od nepaměti shovívavý a poklidný. Hokynáři a hospodyně měli sice fofr, ale v práci už se nikdo nepřetrhl, neb se schylovalo k vánočním večírkům, byl čas dobré vůle, klidu a rozjímání, usmívali se dokonce i politici, ztichl i Parlament...

To letos je to onačejší, je to (bez přehánění) zcela jiná káva.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co nového v MHD

Jako každý rok v prosinci i letos - konkrétně 9. 12. 2012, vstupují v platnost nové jízdní řády MHD. Co se mění?

Vlaky linky S41 nově nebudou čekat na přípoje. Pojedou ale z Libně o 6 minut později, z Roztok pak o minutu dříve. Víkendový jízdní řád této linky srovnal časy odjezdů (nikoli počet spojů) s JŘ pro všední dny. Ve směru z Roztok do Prahy téměř, opačně částečně. Ale pozor, některé spoje odjíždějí o minutu dříve než ostatní. Na trati S4 na Masaryčku se pro nás nemění nic.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Svoz bioodpadu v roce 2013

Svoz bioodpadu z biopopelnic z jednotlivých nemovitostí ve městě se v minulosti jednoznačně osvědčil, je lidmi využíván a rovněž novela zákona o odpadech takový postup separace podporuje. Separací zeleného odpadu ze směsného ušetří město nemalé částky na skládečném, které se v případě bioodpadu neplatí. Svoz bioodpadu je součástí schváleného plánu odpadového hospodářství města, a proto i v roce 2013 bude město svoz bioodpadu z jednotlivých nemovitostí rozšiřovat. Svoz může probíhat z každé nemovitosti, ke které se váže platba místního poplatku za odpady.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Autobus na Solníky?

V minulém čísle Stanislav Čáslavka napsal, že je proti zavedení autobusu na Solníky Jak to vlastně s autobusem na Solníky je? První, kdo tuto myšlenku zvedl, byla ODS ve svém volebním programu v roce 2006.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Dárky ze vzdělávacího centra Lexik

Rok 2012 se chýlí ke konci, a tak si vás všechny dovoluji pozvat na přednášku, kde se můžete inspirovat na výběr dárku pod vánoční stromeček v podobě digitálního fotoaparátu a zároveň se dozvědět o tom, jak si pořídit pěkné fotografie z letošních svátků. Přednáška Základy digitální fotografie a jak správně vybrat digitální fotoaparát bude 3. 12. od 18:00 a je třeba si účast včas zarezervovat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Městská knihovna informuje

Nabízíme vám výběr z nových knih zakoupených do městské knihovny v Roztokách měsíci listopadu 2012.

Beletrie

Martel Y. Pí a jeho život (příběh indického chlapce, který se svými rodiči putuje za lepším životem do daleké Kanady)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Z balkonu Melantrichu...

…roku 1989 až na náměstí v nevede dlouhých 23 let jen moje cesta, ale je to i  klopotná cesta většiny Čechů za  svými sny, nekonečná cesta omylů na emancipační stezce putování za  poznáním sebe sama, za  smyslem svého bytí, za  poznáním KDO VLASTNĚ JSME, jací jsme a  co si ještě necháme líbit…

Tenkrát – před třiadvaceti lety – bylo všechno jasné. Končilo čtyřicet let nesvobody, poručníkování rodné strany: co smíme, kam smíme, co jen někdy a co vůbec nikdy…

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah