Odraz 2/2013

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Rok 2013 bude v Roztokách rokem investic

Rád bych informoval občany Roztok, jaké změny bych rád jako nově zvolený místostarosta, i když neuvolněný, na úřadě prosadil. Jedná se především o více koncepční řízení investičních akcí a výběrových řízení.

Autíčka

Po delším čase (po roce) jsem opět sečetl oběma směry projíždějící auta Lidickou ulicí, lokalitou Na Vrškách.

Za stejných podmínek, ve stejném čase (10-12 a 14-16 hod.).

 

Stokrát nic umořilo osla - pokračování

Nechci na stránkách Odrazu rozvířit kolotoč reakcí, ve kterých se čtenáři postupně ztratí. Na články pana starosty z minulého čísla “Poplatky zrušit a malou daň zvýšit? Ano, či ne” reagovat musím.

Stopa Jaroslava Haška v Roztokách

Třetího ledna to bylo 90 let od úmrtí spisovatele Jaroslava Haška, v dubnu si připomeneme 130. výročí jeho narození. Hašek byl osobností rozporuplnou a rozporné pocity vyvolává jeho život i dílo. Byl excentrickým bohémem v pravém slova smyslu, anarchistou a tulákem, ale i poměrně čilým literátem. Traduje se o něm řada divokých historek, které se zřejmě z větší části zakládají na pravdě. Např. jedna taková líčí, jak si Hašek v papučích odskočil do trafiky pro sirky a vrátil se za tři dny.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Stavba v Nádražní ulici

V čísle 12/2012 Odrazu vyšel stručný článek „Stanovisko města k Obytnému souboru v Nádražní ulici.“ V článku, který patrně představuje stanovisko Rady města, rada poučuje občany, že město nemůže povolovat různé stavby, protože o tomto rozhoduje stavební odbor, který je na městu nezávislý. To je pravda, ale město přece jen může víc, než uvádí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Prezidentem ČR byl zvolen Miloš Zeman

Skončeno a potvrzeno. Poprvé jsme volili prezidenta přímou volbou. V druhém kole prezidentských voleb za účasti 4 958 576 voličů dalo svůj hlas M. Zemanovi 2 717 405 a K Schwarzenbergovi 2 241171 občanů. Obavy o důstojnost voleb se naštěstí ukázaly liché.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tříkrálová Okoř 2013

Neuvěřitelné, jak ten čas letí. Opět je za námi další ročník tříkrálového pochodu. Po pětačtyřicáté vykročili do nového roku pochodníci, kteří se nezalekli špatné předpovědi počasí. To nám nakonec docela přálo, až na pár drobných přeháněk, které nijak neovlivnily náladu zúčastněných. Na trať vyrazilo na tři sta padesát pochodníků, kteří svůj zájem rozdělili mezi trasy 28, 13 a 16 kilometrů. Několik dálkoplazů vyrazilo i na náročnou čtyřicítku...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Informace ze SČVK

Vážení zákazníci,

dbáme na Vaši bezpečnost i bezpečnost našich zaměstnanců.

Proto jsme od 2. 1. 2013 přistoupili k úpravám platebního hotovostního styku na našich zákaznických centrech, a to následovně:

• Platbu v hotovosti přijímáme pouze v pokladních hodinách, které jsou od 9 do 12 hodin v provozních dnech.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poplatky zrušit a (ne)malou daň zvýšit? Ne! Zavést daň paušální!

I když se podobných projevů obvykle zdržuji, po přečtení návrhu pana starosty Jakoba (v lednovém Odrazu) na zrušení komunálních poplatků vykompenzované paušálním zvýšením daně z nemovitosti mi to nedalo a rozhodl jsem se reagovat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Z deníku Městské policie Roztoky

V této rubrice bychom rádi občany Roztok informovali o činnosti Městské policie Roztoky, a to za období od 17. 12. 12 až 23. 1. 13:

• dne 22. 12. 12 v rámci hlídkové činnosti oznámeno poškození dvou zaparkovaných vozidel jiným vozidlem na Tyršově náměstí

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah