vánoce

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

MARIE FISCHEROVÁ-KVĚCHOVÁ známá i neznámá…

Vážení přátelé muzea,

přijměte pozvání na vernisáž výstavy MARIE FISCHEROVÁ-KVĚCHOVÁ známá i neznámá…, která se uskuteční přesně za týden – ve čtvrtek 8. prosince 2016 od 17 hodin v Galerii/Kabinetu Středočeského muzea v Roztokách u Prahy.

Historické vánoční ozdoby

Přijměte pozvání na výstavu, která Vás v čase předvánočním jistě potěší… Prozradím jen tolik, že kolekce čítá několik tisíc rozmanitých tvarů od fantazií, figurek, zvonků přes lametové, tragantové a papírové ozdoby až po neobvyklé kousky lisované z tenkého plechu…. Jste srdečně zváni!

Historické vánoční ozdoby

ze sbírky Věry Dvořáčkové

25.11.2016 - 19.2.2016 / Malá výstavní síň

Vernisáž: 24. 11. 2016 od 17h

Marcela Uhlíková

Muzeum představí historické vánoční ozdoby

Tentokrát návštěvníky okouzlí sbírka Věry Dvořáčkové.

Středočeské muzeum pokračuje v tradici výstav věnovaných vánočním ozdobám. Tentokrát mohou návštěvníci od 25. listopadu 2016 v Malé výstavní síni zámku obdivovat historické vánoční ozdoby ze soukromé sbírky Věry Dvořáčkové. Kolekce čítá několik tisíc rozmanitých tvarů od fantazií, figurek, zvonků přes lametové, tragantové a papírové ozdoby až po neobvyklé kousky lisované z tenkého plechu...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Marie Fischerová-Kvěchová známá i neznámá

Muzeum zve na tvorbu české malířky, ilustrátorky, oděvní návrhářky

Marie Fischerová-Kvěchová (1892-1984) se do povědomí široké veřejnosti dostala především jako ilustrátorka knih pro děti předválečného období. Mezi nejoblíbenější patří slabikář Poupata, Broučci Jana Karafiáta, Babička Boženy Němcové, ale i mnoho dalších půvabných knih, leporel a dětských památníčků. Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy tvorbu výtvarnice představí od 9. prosince v Galerii/Kabinetu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ježíšek byl Jůlinka

V předvečer Štědrého dne připravili nadšenci ze sdružení ROZTOČ již tradiční Živý Betlém. Jako obvykle přišli pozdravit malého Spasitele i tři králové, byť tím trochu předběhli kalendář.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ručně vyřezávaný betlém Anny Vítové

k vidění do Tří králů, je v arkýřové kapli Historického sálu roztockého zámku.

Jde o betlém z Náchodska, vytvořený Annou Vítovou, kolem roku 1955, polychromovaná dřevořezba (figurky), dřevo, překližka (architektury). Dílo pochází ze sbírek Muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem.

Betlém

Bohoslužby o Vánocích 2015

Římskokatolická farnost

■ Štědrý den 

Čtvrtek 24. 12.

15:30 Roztoky, biskup K. Herbst Štědrovečerní mše svatá 

24:00 Únětice Půlnoční mše svatá

■ Slavnost Narození Páně 

Pátek 25. 12.

10:15 Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ozdobili jsme vánoční strom

Děti z mateřské školy Havlíčkova se letos poprvé a s velkým nadšením zhostily výroby ozdob na vánoční strom na Tyršově náměstí. Všech pět oddělení dodrželo v tvorbě výzdoby červeno-zlatou kombinaci barev, na které jsme se dopředu dohodli. Netrpělivě jsme čekali na výsledek našeho snažení. A když byl strom ozdoben dětskými výtvory, byly jsme my učitelky i děti nadšené. Obzvláště ty, které našly ve spodní části stromku ozdoby podepsané svými jmény. Doufáme, že se bude stromeček líbit a zpříjemní adventní čas i Vám.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

O tom podivuhodném čase vánočním

V předvánočním čase jest záhodno psát o věcech pozitivních, zvlášť v současné době, kdy o dobrou zprávu nezavadíte, i kdybyste měli v televizi tisíc kanálů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Před Vánoci dlouhé noci...

Po celé generace byl adventní čas neoddělitelnou součástí života, spojenou s řadou více či méně závazných úkonů.

Rorátní svíce, tzv. sloupek, Cechy, 2. polovina 19. století, ze sbírek Středočeského muzea-

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah