Odraz 6/2013

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kulturák

V Nádražní ulici se chystá developerský projekt, v jehož rámci má dojít k rekonstrukci budovy bývalého Kvítka. Má být zbourána a znovu postavena. Jeden by mohl spekulovat, zda rozhodnutí investora vložit peníze do takové záležitosti bylo zcela dobrovolné. To je nicméně především jeho problém. Na rozdíl od faktu, že se část radniční koalice chystá vydat 9,5 mil. našich korun, novou budovu se sálem za ně koupit a na útraty města (které mohou být značné a časem nepochybně překonají samotnou pořizovací cenu) tam provozovat zhruba něco, čemu se kdysi říkalo „kulturák“.

Z deníku Městské policie Roztoky

V této rubrice bychom rádi občany Roztok informovali o činnosti Městské policie Roztoky, a to za období od 25. 4. až 26. 5. 2013:

• dne 26. 4. v nočních hodinách oznámeno rušení nočního klidu z prostoru STK v Přílepské ulici - výjezd na místo, zjištěno, že v objektu STK probíhá v budově soukromá oslava s hudbou, zjednána náprava, hudba ztišena, věc vyřešena napomenutím,

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zprávy ze sdružení Roztoč

Chlebová Lhota na zámecké půdě

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Městská knihovna informuje

Nabízíme vám výběr z nových knih zakoupených do Městské knihovny v Roztokách v měsíci květnu.

Beletrie

Valkova T. Arabská žena (příběh mladé ženy z Polska, která následovala svého muže do Libye)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Sochy Miloše Hermana

Stačila by krátká zpráva, třeba v kulturním přehledu, že roztocký Miloš Herman vystavuje v květnu a červnu své sochy a plastiky ve Váchově špejcharu v Drážkově na Sedlčansku. Výstava má ale několik pozoruhodných souvislostí. Je nebývale rozsáhlá, na ploše cca 100 m2 v patře a na volných plochách je vystaveno 120 plastik a soch, z větší části dřevěných řezeb, doplněných keramickými sochami a kachly. Autor není studovaný profesionální výtvarník, tomuto oboru se intenzivně věnuje jenom asi pět let, ale s vysokou aktivitou mladého šedesátníka.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nevim dál...

Necelou dekádu už v Roztokách působí úspěšný a schopný foosballkový tým. Sport či hra, chcete-li, známá spíše jako stolní fotbálek bývá zpravidla vídána v různých hospodách či barech. Roztocký tým, který dnes hraje pod jménem NEVIM DÁL, ovšem svou kariéru začínal v garáži u kapitána týmu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Husitská diakonie Církve československé husitské v Roztokách

organizuje v pátek 21. června od 15-17 hod. v Husově sboru humanitární sbírku.

Jako konkrétní pomoc českých občanů města Roztoky konkrétním občanům ukrajinského města Ťačiv/Tyachiv/Užhorod, Zakarpatská oblast.

Sbírku se šatstvem převezme za pravoslavnou farnost tamní kněz.

Tam bude sbírka rozdělena potřebným.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Další rok ve Václavce

Letošní školní rok proklouzl a my ve školce prošli kus cesty k samostatnosti, s dětmi jsme doslova od plen, vznikla kamarádství mezi dětmi a snad i mezi rodiči, prošli jsme spoustu témat a lecčemu se naučili. Měli jsme maškarní dopoledne, barevné týdny dle zeleniny na podzim a bude dle ovoce v červnu, poslední duben byl čarodějný rej. Každý den chodíme na procházky, na hřiště, na zahradu, letošní zima přála hojnému bobování.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Červen...

Červen je považován za měsíc veskrze požehnaný, takže jeho krátká charakteristika nebudiž tentokrát kontaminována popisem politické každodennosti... Červen bývá klimaticky rozmanitý, střídání prudkých dešťů a slunečných odpolední je zpravidla jeho běžným a přirozeným obrazem.

Čeká nás i čas třešní, které Roztoky kdysi proslavily.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vítání dětí v Roztokách

Vážení rodiče,

dne 3. října 2013

se pod záštitou starosty města Roztok uskuteční slavnostní akt vítání dětí, které se narodily v období od 1. ledna 2013 do 30. června 2013.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah