úklid

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

JakZTOHOVEN?

Pomohlo by umístění košů a cedulí?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Malé ohlédnutí za úklidem

V návaznosti na patrně největší úklidovou akci veřejné zeleně v Roztokách v posledních letech, která proběhla v sobotu 18. dubna a které jsem se zúčastnil jako sběrač, bych rád poděkoval všem, kteří se na ní podíleli.

V prvé řadě organizátorovi Jiřímu Macákovi, který akci naplánoval, připravil a zajistil pytle a rukavice.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zpráva z první okrašlovací akce

Sešli jsme se 18. 4. 2015 a trošku uklidili břeh řeky od věcí, které tam někdo zapomněl :-), naplnili velký kontejner a všechny pytle od pořadatelů akce Ukliďme Česko i od Technických služeb města Roztoky. 

Děkujeme všem účastníkům i těm, kteří jakkoli pomohli! „Hnědé podšálky“ jsou na správném místě :-)

I když se to na první „mediální“ pohled nezdá, tak je mnohem víc věcí, které nás spojují, než těch, co nás rozdělují.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Technické služby vyčistily břehy Vltavy

I tentokrát musím poděkovat za podnět jedné ze spoluobčanek. Roztocké břehy na obě strany od přívozu se (i) díky její kritice proměnily za poslední měsíc výrazně k lepšímu. Část náletových křovin a uschlých stromů pokáceli pracovníci povodí při plánované údržbě, významný kus práce ale odvedly zejména naše Technické služby. Pytlů s naplavenou „nezdobou“ odvezli pracovníci TS nespočítaně.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nemusíme čekat, až s tím Někdo Něco udělá... za nás.

18. 4. 2015 Úklid za mostem

V rámci akce Ukliďme Česko (si) uklidíme břeh řeky od věcí, které tam někdo zapomněl, a vrátíme je tam, kam patří :-) Pytle a rukavice budou na místě. Když dovolí počasí a naše síly, popovídáme si venku u ohýnku nebo posedíme tam, kde nám to bude příjemné.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

O té odpovědnosti

V materiálech, které se sešly pro toto číslo Odrazu, mě zaujal článek pana Macáka o černých skládkách. Ani ne tak skutečnost, že nám v obci takové hanebnosti neustále vznikají, jako to, že někdo přijde s konkrétní činností a něco konstruktivního ze své svobodné vůle vykoná. Není to první vlaštovka, vím o občanovi (který ovšem nechce být jmenován), který podobně o své vůli vyčistil strž u tzv.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Černé skládky v Roztokách - epizoda první

Loni v prosinci jedna slečna na roztockém Facebooku přidala komentář, ve kterém se zeptala:

„Dobrý den, jakmile opadalo listí, tak na stromech kolem řeky u silnice na Prahu jsou akorát vlající odpadky (papíry, igelity...), snad ještě po povodních. Plánuje město nějaký úklid, případně zorganizovat nějakou dobrovolnickou akci, aby mohli občané pomoci uklízet? Protože koukat na ten binec každé ráno je trest pro všechny, kdo mají aspoň trochu dobré oči.“

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Společně toho zvládneme více

a můžeme po povodních uklidit stezku podél Vltavy

Kdo se po povodních prošel nebo projel po oblíbené roztocké stezce podél Vltavy, určitě si všiml, že stromy a keře teď nepěkně zdobí velké a velmi nehezké množství igelitu, který tam připlaval při povodních. Protože v Roztokách nejsou lidé lhostejní k prostředí, ve kterém žijí, chceme se pokusit společně okolí stezky vyčistit. Čím více nás bude, tím více toho zvládneme. Přidat se může každý od 10 do 100 let. Udělejte si prosím čas - odměnou nám bude dobrý pocit a čisté prostředí.

Syndikovat obsah