Odraz 7-8/2013

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Tak se nám zase vrátil

V 19. století se Londýn proslavil na celém světě Sherwoodským lesem. Toto místo bylo tak proslulé kriminalitou, že do této oblasti se v noci neodvážili ani nejodvážnější policajti. Dočíst se o tomto památném místě se můžeme v mnoha detektivních románech.

V druhé polovině 20. století se tento skvost dostal až k nám do Roztok. Samozřejmě, že ne v tak mohutné rozloze a takové brutalitě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

O čem jednala Rada města v červnu

Rada města se v minimálním počtu čtyř radních sešla v mimořádném termínu 26. 6. 2013, aby projednala zejména aktuální záležitosti, které nesnesou odklad.

Řešení „kalové koncovky“ městské ČOV

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pohádkový les 2013

Máme dost plachet na zakrytí všech věcí? Budou mít všichni pláštěnky, nějaký igelit na podložení propriet na stanovištích? Snad nebude pršet celý den... a přijdou vůbec...? To byly myšlenky všech, kdo připravovali tradiční Pohádkový les v Tichém údolí. Ve světle pozdějších dramatických událostí v celém Česku se naše páteční starosti zdají zanedbatelné, ale dětský den je jeden v roce a zklamat těch několik desítek opláštěnkovaných postaviček, které i s obětavými rodiči v sobotu nakonec přišly, to jsme nechtěli.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Chci na vysokém kole další rekord, chystá se Vidím

Vladimíra Vidíma, majitele malého zámečnictví v Roztokách, možná znáte také jako opraváře jízdních kol. Je to tentýž muž, který propadl lásce k historickým vysokým kolům. Teď už měsíc vůbec nejí maso, aby nezatěžoval organismus. Už se plně soustředí na svůj pátý neobvyklý rekord - jízdu na vysokém kole po dobu 48 hodin. Startuje 19. července v Roztokách na Tyršově náměstí, pak bude dva dny a dvě noci kroužit kolem Chlumína. V neděli 21. července plánuje ukončit rekord v Únětickém pivovaru, který je jedním z hlavních sponzorů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Na Řivnáč již posedmé!

Po nemalém úspěchu předchozích ročníků se i letos opět vydáme na Řivnáč a uspořádáme již sedmý výstup na tento bájný vrch s již tradičním názvem ,,Dobytí vrchu Řivnáč během jediného dne bez použití kyslíku“. Je nad slunce jasnější, že termín našeho setkání zůstává zachován: 21. srpen, den obsazení Československa bolševiky v r. 1968.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zlomí nás velká voda, či nezlomí?

S odstupem necelých jedenácti let opět postihla areál roztockého muzea povodeň. Zasažen byl areál Braunerova mlýna (administrativní zázemí, konzervační pracoviště, kancelář a sklad hospodářské správy muzea, bohužel též Ateliér Zdenky Braunerové). Ve všech případech bylo zatopeno přízemí a suterénní prostory. Zámek s parkem je jen silně podmáčen, ale interiéry zůstaly nedotčené vodou.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Solidarita lidi dobré vůle

Vracím se k povodním, které postihly naši zemi a Roztoky začátkem června. Povodně tu vždycky byly, jsou, toho jsme svědky a budou znovu přicházet. Velká voda je přírodní úkaz ve všech světadílech a během všech civilizací. Jeden z nejdramatičtějších vrcholů síly vodního živlu připomíná Bible v příběhu o potopě světa. Nepochybně se v dějinách lidstva udál. Nepřinesl konec lidstva a civilizace, člověk potopu přežil Naopak. Přišel nový počátek a lidstvu se dostalo nové naděje.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nohejbalový turnaj trojic v Roztokách

V neděli 12. května 2013 se odehrál jeden z největších nohejbalových turnajů PokerStars.net nohec cup 2013.

Klání se odehrálo na pěti kurtech místního Sokola v Roztokách u Prahy. Turnaj byl rozdělen do dvou výkonnostních skupin na neregistrované a registrované hráče. Díky herně PokerStars.net se hráči mohli těšit na celkovou dotaci 20 000 Kč.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Povodně - fotoreportáž

Pohled ze Řivnáče na zatopenou zahrádkářskou kolonii v Řeži a v Žalově. Foto: Eva Jirková

Dolní Roztoky se zaplavují. Foto: Pavel Brokl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah