životní prostředí

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

O výborech bdělosti a áleji, co se neměla kácet

Na začátku týdne vyvolala v místní FB skupině zpráva o údajně chystaném kácení aleje na Holém vrchu menší bouři ve sklenici vody.

Zdálo by se, že bych z titulu své práce měl takovým plánům zuby nehty bránit, přísně hledět úřadům pod prsty a nadšeně podepsat zveřejněnou petici (i na tu došlo!).

Péče o zeleň

Nabízíme vám stručný přehled činností oddělení ŽP provedených v průběhu roku 2015. Nejde o to, poskytovat jen data a informace, ale o úvahy o tom, jaké naše zelené město bude. Nerozhoduje o tom výše finančních prostředků či politická rozhodnutí, ale míra vyzrálosti společnosti jako takové, smysl pro zodpovědnost, pořádek, estetiku, ale také vizionářství, kreativitu a snahu vytvářet trvalé hodnoty. Nezapomínejme, že pracujeme s živým organismem, který prochází vývojem, zraje a stárne.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Příroda a člověk

Navazuji na článek pana M. Š. o stavu zeleně a životního prostředí. Mohli bychom diskutovat o tom, jak antropogenní činnost devastuje krajinu, jak fragmentace krajiny negativně ovlivňuje její prostupnost. Ale tento článek neaspiruje na to, míti status odborné stati. Spíše jde o úvahu o tom, v jakém prostředí chceme v budoucnosti žít.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tak se nám zase vrátil

V 19. století se Londýn proslavil na celém světě Sherwoodským lesem. Toto místo bylo tak proslulé kriminalitou, že do této oblasti se v noci neodvážili ani nejodvážnější policajti. Dočíst se o tomto památném místě se můžeme v mnoha detektivních románech.

V druhé polovině 20. století se tento skvost dostal až k nám do Roztok. Samozřejmě, že ne v tak mohutné rozloze a takové brutalitě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah