Odraz 9/2013

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy Vás zve na výstavy

„Vzhůru k výšinám“

První, svým významem unikátní výstava o historii balonového létání v českých zemích.

Při příležitosti 230. výročí prvního startu balonu s lidskou posádkou připravilo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy unikátní soubor nejzajímavějších okamžiků české vzduchoplavby od jejích prvopočátků po současnost. Do 28. 10. 2013.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Je to už čtyřicet pět let...

Nechce se tomu ani věřit, že je to už 45 let, co se naše země k zděšení milionů stala v tu noc na 21. 8. 1968 obětí invaze vojsk tehdejší Varšavské smlouvy. Začal „dočasný“ pobyt sovětských vojsk, který ovšem trval „pouhých“ 21 let...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, září je důležitý měsíc pro školáky a pro jejich rodiče. V době, kdy dostáváte do schránek toto vydání Odrazu, se u přívozu budou konat již tradiční Slavnosti pravého a levého břehu. Doufám, že se tam společně setkáme.

Začátek školního roku

V pondělí 2. září byl zahájen nový školní rok.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Školní okénko

Vážení přátelé školy,

je konec srpna a školní rok 2013/2014 je za dveřmi. Všichni zaměstnanci si již plní své pracovní povinnosti a já věřím, že jsme si všichni dostatečně užili sluníčka a teplého počasí a společně se můžeme s elánem pustit do práce, která nás čeká.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam s úmrtním oznámením?

Vážení spoluobčané, v průběhu měsíce září bude instalována vedle roztocké pekárny nová vývěsní skříňka, která bude určena výlučně pro zveřejňování úmrtních oznámení. Skříňka je zasklená, v černém provedení. V případě zájmu o vylepení parte na toto, věříme, že důstojné místo, doneste prosím úmrtní oznámení do podatelny městského úřadu, jejíž pracovnice ho převezmou a zajistí zveřejnění do druhého dne.

Vyvěšení je bezplatné.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tancování pro děti

Vážení rodiče, rádi bychom Vás pozvali na naše taneční kurzy pro nejmenší předškoláčky a děti do 12 let. S cílem přiblížit taneční svět a dostat nejlepší taneční vzdělání i do okolí Prahy jsme se rozhodli otevřít taneční kurzy právě u Vás. Profesionální lektoři se budou maximálně věnovat Vašim dětem a ukážou jim radost a lásku z pohybu. Mluví za nás velká základna šťastných a úspěšných tanečníků v celé Praze a okolí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Srpnové zastupitelstvo

Zastupitelé se sešli ke svému jednání 28. 8. 2013. Počasí sice již signalizovalo blížící se podzim, účast však ještě poznamenalo období dovolených, takže 6 zastupitelů se z jednání omluvilo. Na úvod schůze složil slib nový zastupitel města pan Michal Černý, který nahradil pana Jaroslava Drdu (Netřesk).

Skvělé! Dotace na dostavbu školy je skutečností.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Z deníku Městské policie Roztoky

V této rubrice bychom rádi občany Roztok informovali o činnosti Městské policie Roztoky, a to za období od 28. 6. až 28. 8. 2013:

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Starosti („příliš mladého“) starosty

(rozhovor s Janem Jakobem)

Starostou Roztok se stal po volbách 2010 překvapivě, už v osmadvaceti letech(!), čímž se stal jedním z nejmladších starostů v ČR, v zemi, kde je spíše zvykem volit do čela měst a obcí letité stranické funkcionáře nebo zasloužilé rodáky.

To je sice nezvyklé, leč těžko byste našli rozumný důvod, proč tomu tak nemůže být, zvláště když v politice není žádným začátečníkem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Dřevinová vyhláška

V červenci letošního roku vstoupila v platnost nová tzv. „dřevinová“ vyhláška č. 189/2013.

V § 1 vyhlášky je vymezen pojem zahrada. Pro účely této vyhlášky se rozumí pozemek u bytového či rodinného domu v zastavěném území obce, který je stavebně oplocený a nepřístupný veřejnosti.

§ 3 vyhlášky pak říká ke kácení, jakých dřevin není třeba povolení:

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah