vlak

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Veřejná hromadná doprava v Roztokách

1. Trochu historie

Nebudeme se probírat vzdálenější minulostí, kdy autobusovou dopravu zajišťovalo ČSAD Klíčov, ale ohlédneme se do doby poměrně nedávné.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nepotěšily

Nové jízdní řády autobusů platné od 7. 4. 2015. Tedy rozhodně ne ty z nás, kdo do Roztok přijedou v sobotu či v neděli vlakem a chtějí se dostat od nádraží do horních Roztok. Na zastávce u nádraží v Roztokách nové jízdní řády autobusů od tohoto data o víkendu na vlaky nenavazují. Pokud na něco vůbec jakž takž navazují, pak na jízdní řád linky S41, který platil do 2. 3. 2015. Ten sice jednou zase zřejmě platit bude, nicméně do té doby bude návazný autobus o víkendu od nádraží odjíždět nahoru až 15 minut po příjezdu vlaku.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Bojujeme za lidská práva a zapomínáme na lidské potřeby

Toto heslo se mi mihlo před očima, když jsem se známými hovořil o nově založené železniční stanici Praha-Podbaba. Se zájmem sleduji projekt ke zlepšení městské hromadné dopravy, který, ne snad úplně podle původních záměrů, ale přece jen progresivně spojuje stanice železnice, autobusu a tramvají na okraji Prahy. Tento dobrý záměr se podařilo i poměrně rychle realizovat a stanice slouží veřejnosti. Potud můžeme být spokojení a chválit ty, kteří se o výstavbu zasloužili.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zastávka Podbaba již od 29. srpna

Tak tady budeme jednou čekat na vlak do Roztok, pokud budeme nastupovat na zastávce Podbaba. To, co vidíte na vizualizaci, bude ale realita až od 28. listopadu, kdy se předpokládá zprovoznění i druhého nástupiště směrem na Roztoky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Po velké vlakové výluce

Po velké vlakové výluce se 19. května vlakové jízdní řády tak trochu vrátí do podoby, jak vypadaly od 15. 12. 2013 do 28. 2. 2014.

Jízdní řád vlaků ČD Roztoky - Praha-Libeň - Praha-Hostivař na období 19. 5. 2014 - 13. 12. 2014

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Velká vlaková výluka

Práce na trati z Roztok do Prahy se posunou ještě blíž k Roztokům. Ve dnech 1. března -18. května letošního roku nás čeká nepřetržitá výluka mezi Roztokami a Bubenčem, kdy budou střídavě sneseny obě traťové koleje. Jednokolejnému provozu se musí přizpůsobit i jízdní řád vlaků.

Výlukový vlakový jízdní řád platný od 1. 3. 2014 do 18. 5. 2014

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Provozovatel dráhy SŽDC, s. o. informuje

Provozovatel dráhy SŽDC, s. o. informuje, že z důvodu modernizace trati od 21. září 2013 nepřetržitě do 29. listopadu 2013 proběhne výluka

v úseku Praha-Holešovice-Praha-Bubeneč na trati 091 Praha-Roztoky u Prahy-Kralupy nad Vltavou-Vraňany.

Dopravce České dráhy, a. s. proto musí z důvodu omezené kapacity trati omezit v pracovních dnech provoz vlaků „Městské linky“

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah