Odraz 10/2013

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Dobré a špatné zprávy o hromadné dopravě

Zajištění hromadné dopravy v posledních dnech přineslo dvě dobré zprávy a jednu špatnou.

Dobrá zpráva:

Nové autobusy na lince 340

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rožálek

Se začátkem školního roku zahájilo program i Mateřské centrum Rožálek. Z důvodu rekonstrukce tělocvičny budou některé pohybové a jazykové kroužky otevřeny až v průběhu podzimu, popř. nyní probíhají v herničce ve zkráceném čase. Z ostatních kroužků Vám nabízíme Sluníčka - adaptační program pro dětičky od 3 let, kde se děti laskavou formou připravují na docházku do mateřské školy, a Výtvarku, jež je kroužkem nejen pro šikovné děti, ale také pro jejich maminky, které si s nimi mohou vyrábět jednoduché a nápadité dárky nebo dekorace do bytu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

KULTURNÍ KALENDARIUM-říjen

So 12. 10.

KOSA VOSTRA, fundamental instrumental orchestra, koncert s exkluzivní projekcí, od 19 hod., vstupné 100 Kč

Zámeček, Roztoky

Ne 13. 10.

Lili, dívka z hvězd - pohádkové představení pro děti, od 15 hod.

Hotel Academic, Roztoky

Ne 13. 10.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Druhý ročník Dne dětí a seniorů

Je druhé zářijové sobotní dopoledne a na louce před městským úřadem se právě chystá druhý ročník Dne dětí a seniorů. Sluníčko všem per-moníkům na práci svítí a zanedlouho si začínají naši nejmenší návštěvníci užívat společné radosti ve skákacích hradech, při hašení „hoří-cího“ domku, zdolávání skoku přes potok a mnoha dalších aktivit. U kouzelného stolku s nápisem „malování obličejů“ se začíná vytvářet točitá fronta a po louce se prohání stále více pohádkových bytostí. Nejen děti tráví mnoho času v obležení ohrádky plné živých zvířátek.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

O čem jednala rada města v září

Nad úctyhodným balíkem 35 bodů programu se sešla RM 11. září 2013. Celkem zdatně se prokousávala agendou až k bodu „Kategorizace nájemních bytů v majetku města, navýšení nájmů a řešení neuspokojivého technického stavu“, kde se poněkud „zasekla“. Ale postupně.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Asi v tom bude nějakej háček...

(aneb loučení s Odrazem)

Předchozí číslo Odrazu bylo tím posledním, pod kterým jsem podepsán coby odpovědný redaktor a autor většiny páteřních článků.

Byl jsem totiž radou města (RM) odvolán na základě „podnětu“ šesti členů redakční rady (RR) z 29. 4. tohoto roku.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co je přiměřené nájemné?

Na své zářijové schůzi schválila městská rada novou výši nájemného v obecních bytech. Správněji řečeno schválila návrh nájemného, který bude nájemníkům předložen spolu s novou nájemní smlouvou. Podle nové zákonné úpravy musí s výší nájemného souhlasit obě smluvní strany; v opačném případě rozhodne na návrh kterékoliv strany soud. Nájemné tedy není jednostranný diktát vlastníka nemovitosti. Soudní řízení a advokátní služby nejsou ovšem zadarmo a vždy jdou k tíži neúspěšné strany.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Městská knihovna informuje

Nabízíme vám výběr z nových knih zakoupených do městské knihovny v průběhu měsíce září.

Beletrie

Extence G. Vesmír versus Alex Woods (psychologický román o přátelství, životních postojích a víře očima 17letého kluka)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rozjezd projektů se podařil

V září úspěšně odstartovala výuka v rámci projektu Cizí jazyky pro život aneb jak se neztratit ve světě. Školní děti se u nás bezplatně učí světové jazyky a konverzovat i se základními vědomostmi, které postupně rozvineme. Kurzy jsou plně obsazené a děti nabývají nové znalosti s českými lektory i rodilými mluvčími v němčině, angličtině, španělštině a francouzštině.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Marie Rottrová

Rozhovor s paní Marií Rottrovou jsme původně chtěli uskutečnit při příležitosti jejího vystoupení na benefičním koncertu v Roztokách. Ten se ovšem odkládá, a tak jsme paní Rottrovou poprosili, zda by nám na naše otázky odpověděla písemně, což ona ochotně učinila.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah