Odraz 12/2013

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Obytný soubor v Nádražní ulici

Záměr majitele průmyslového areálu v Nádražní ulici (společnost Nádražní 23, s. r. o.) postavit na svých pozemcích rozsáhlou bytovou výstavbu na místě neužívaných prázdných budov a rozsáhlého stavebního dvora firmy Pohl, se datuje již od konce roku 2010.

Jak to ale bude vypadat, se veřejnost a zastupitelé města poprvé mohli dovědět až v úterý 26. 11. 2013, a to jen díky tomu, že zastupitelé si i přes odpor vedení města vynutili veřejnou prezentaci.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co nás čeká v hromadné dopravě

Jako každý rok pro vás do prosincového čísla i letos naši tradiční autoři Michal Přikryl (autobusové) a Jaroslav Huk (vlakové) zpracovali „ledničkové jízdní řády“. Ledničkové jim říkáme proto, že si je mnozí naši čtenáři upevňují magnety na dveře ledničky. Za nejvýznamnější letošní změnu je možné považovat zcela odlišný JŘ linky S41 o víkendech než ve všední den. Jízdní doba vlaků této linky je mezi Bubenčí a Holešovicemi o jednu minutu kratší a mezi Libní a Hostivaří naopak o jednu minutu delší. Víkendové spoje také nebudou mít časovou prodlevu v Libni.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Každý máme svého anděla, andělé mezi námi...

Součástí Adventu v Husově sboru v Roztokách je i literární soutěž na téma uvedené v nadpisu.

Uveřejňujeme několik soutěžních příspěvků žáků Základní školy v Roztokách.

Oceněné texty zaznějí v hudebně-literárním pořadu, který je v Husově sboru na programu v neděli 15. prosince od 15 hodin.

Anděl

Vánoční je čas, jsou tu koledy zas.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volejbalisté TJ Sokol Roztoky naznačili vzestup vítězstvím proti Dobřichovicím

Laskyho a neprostupné bloky Michala Satrapy, toť smrtelná kombinace pro hostující družstvo. Ač se snažil trenér hostů míchat se sestavou, vždy trenér Medek s asistentem Váňou a technickým vedoucím Poláčkem našli účinnou protizbraň. Závěr zápasu se již nesl v radostném duchu a všeobecném veselí. Už druhým rokem hrajeme domácí zápasy v hale FTVS UK v Praze-Vokovicích. Ke skvělé atmosféře zápasů nám stále pomáhá skvělé publikum. Stejně jako vloni za námi fanoušci jezdí a tvoří „kotel“ s bubny a svou výbornou pozitivní energií nutí hráče ze sebe vydat maximum.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Znovu znamenitý koncert ZUŠ!

8. ročník hudebního festivalu „Roztocký podzim“ byl opět (vedle Masopustu a Slavnosti obou břehů) ozdobou roztocké kulturní sezóny. Znovu jsme se přesvědčili, jakou originální (zároveň však riskantní) metodou je společný koncert žáků a pedagogů!

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Městská knihovna informuje

Nabízíme vám výběr z nových knih zakoupených do městské knihovny v Roztokách v průběhu měsíce listopadu.

Beletrie

Hosseini K. A hory odpověděly (dramatický příběh dvou sourozenců se odehrává v Afghánistánu a zachycuje dobu 60 uplynulých let)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kdo s koho?

Od 1. listopadu vešla v účinnost novela tiskového zákona, která periodikům vydávaným obcemi ukládá povinnost zveřejňovat názory členů zastupitelstva bez rozdílu, tedy i těch opozičních, a dbát na vyváženost názorů. Je to (poněkud opožděná) reakce na velmi rozšířený zlozvyk, že obecní časopisy fungují jako hlásné trouby radnice, v nichž se zveličují zásluhy současné vedoucí garnitury, zatímco na kritické hlasy jaksi nezbývá prostor.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Středočeské muzeum

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy vás zve na výstavu

Od Studia Kamarád po Krajinu her

Velká výstavní síň 22. 11. 13-31. 3. 14

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Podzim v MC Rožálek

Předposlední listopadovou sobotu se v Mateřském centru Rožálek konala tradiční Podzimní slavnost pro nejmenší tanečníky. Děti zaujal nejen zpěv a povídání ztepilého Tomáše Brokla, ale i výroba strašidýlka či nápadité soutěže, převážně na téma listopadu a podzimu. Pro děti a jejich doprovod bylo připraveno občerstvení s kávou a čajem. Děkujeme Tomášovi za příjemné odpoledne a městu Roztoky za podporu akce.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

(První) listopadové zastupitelstvo

První zasedání zastupitelstva v měsíci listopadu dne 7. 11. 2013 bylo vlastně přeloženým jednáním z října, kdy se tento samosprávný orgán nesešel v usnášení-schopném počtu. Řádný termín jednání ZM v listopadu byl 20. 11. 2013.

Přestože navržený program nebyl příliš rozsáhlý, nakonec vydrželi zastupitelé jednat a diskutovat až do 23 hodin, tedy limitní jednací hodiny podle jednacího řádu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah