masopust

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Roztoč se v kultuře

Ohlédnutí za Živými jesličkami

23. prosince

Den před Štědrým dnem jsme se vydali na pouť za hvězdou, která nás dovedla až do Betléma. Poklonili jsme se mu a jako dar jsme od Ježíška dostali Betlémské světlo, které na nějaký čas osvětlilo naše domácnosti.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Postřehy z návštěv krásného města Roztoky u Prahy

Již více než tři roky navštěvuji vaše krásné město často i několikrát měsíčně, protože jezdím pomáhat pečovat o svá čtyři vnoučata ve věku 9, 8 a tříletá dvojčata. Zpočátku jsem měl první větší problém, a sice když řidič zhýčkaný všemožnými značkami se najednou vrátí k základnímu řidičskému pravidlu, přednosti automobilu jedoucímu zprava. Zatím jsem obstál bez ztráty "kytičky" a pevně doufám, že v tom budu pokračovat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ateliér JoE

Masopustní maska - workshop s Yuko Takahashi v sobotu 11. února 2017 14.00-16.00 hodin

Odpolední dílna pro veřejnost na výrobu masopustní masky "člověka" - báby, dědka, nevěsty, strakapouna nebo kostlivce s použitím japonské techniky práce s papírem pomocí stříhání, mačkání a skládání. Dílna probíhá v češtině.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Bez vás by žádného masopustu nebylo!

Děkujeme všem sponzorům a dárcům, kteří finančně či materiálně přispěli na jeho konání.

Masopust podpořili: Únětický pivovar, Město Roztoky, MŠMT, České dráhy posílením spojů, Ropid a obec Únětice mimořádnými spoji autobusu 359.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Masopustní zprávy z Roztoče

Proč je důležité míti bakchuse aneb Masopustní veselí i po devatenácté na výbornou

V pondělí 4. ledna, první pracovní den roku 2016, projíždím pracovně Facebook, když tu na mě vyskočí notifikace o konání Masopustu v Roztokách a Úněticích. Vzpomenu si, že kamarádka mě už na něj kdysi zvala a vždy o něm hovořila jako o nezapomenutelné akci.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ztracený lyžař aneb Bazar v lese

Současné vrtochy počasí přinášejí zajímavé situace. Zřejmě maska ze sobotního masopustu slavila tak dlouho a intenzivně, až ji uprostřed lesa zastihlo náhlé oteplení. Určitě v šoku, který aspoň částečně způsobil i doznívající alkoholový opar, okamžitě odložila část svého maskování a zapomněla ho v tomto lese. Pracovníci MÚ při své kontrole dne 29. 1.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, jarní prázdniny máme za sebou a zdá se, že je za námi i letošní příděl sněhu. Dovolím si okomentovat několik pro naše město důležitých záležitostí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Masopust 2016

Tradičně-netradiční lidová slavnost; veselý, barevný, bouřlivý, hravý, mystický a bombastický průvod maškar z Roztok u Prahy do Únětic (letos již podevatenácté).

Roztocký Masopust 2016 - 23. ledna 2016

Rok se s rokem sešel a my už vyhlížíme tradičně netradiční lidovou slavnost - veselý, barevný a bombastický průvod maškar z Roztok u Prahy do Únětic, který již po devatenácté pořádá roztocký spolek Roztoč. Svátek zahájí páteční obchůzka masek s muzikou a vinšováním. V sobotu se maškary setkávají ve 13.00 na zámku v Roztokách a po korunovaci nejkrásnější a nejvypečenější ze všech roztockých dívek, královny masopustu, se vydávají v čele s ní bujarým průvodem. Vítány jsou maškary jakéhokoli věku, rasy, pohlaví a tvaru.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zprávy ze sdružení Roztoč

Venkovské vánoční trhy dětských prací

12. prosince 2015, 14.00-15.30

dvůr za knihovnou v Jungamnnově ulici

Vánoční trhy, na kterých děti v rolích trhovců prodávají své originální rukodělné výrobky.

Těšit se můžete na pravé venkovní tržiště s ohněm, teplými nápoji, občerstvením, hudbou a lidovými zvyky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah