Odraz 2/2014

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Městská knihovna informuje

Nabízíme vám výběr z nových knih.

Beletrie

Itrube A. Osvětimská knihovnice (dramatický příběh podle skutečných událostí v koncentračním táboře Březinka v roce 1943/44)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

O mateřských školách bez emocí

Nedostatek nějaké komodity či služby vede vždy k nerovnováze na trhu a oprávněné nespokojenosti veřejnosti - ovšem občas i k přehnaně radikálním odsudkům.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nové expozice v Středočeském muzeu - pokračování

Přízemí zámku, kde bude instalována další část expozice, přenese příchozí do časů, kdy do Prahy bylo daleko, kdy obyvatelé Roztok byli odkázáni na prostor několika vsí, které patřily k panství Roztoky, a kdy se téměř vše vyřizovalo na zámku v Roztokách.

A právě mikrokosmu roztockého dominia zejména na přelomu 18. a 19. století je věnována interiérová instalace v nově zrekonstruovaných prostorách, které byly zničeny povodní v roce 2002.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rozpočet města - opět schodkový

O tom, že zastupitelstvo města schválilo rozpočet na rok 2014, již v Odrazu informoval pan starosta. Dovolím si několik komentářů z hlediska opozice.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vítání dětí v Roztokách

Vážení rodiče, dne dne 27. května 2014 se pod záštitou starosty města Roztok uskuteční slavnostní akt vítání dětí, které se narodily v období od 1. července 2013 do 31. prosince 2013.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zmarněný boj o Nádražní ulici?

Opět proběhly na zastupitelstvu města emotivní diskuse, zda přijmout návrh dohody, dosažené po jednáních vedení města s investorem, jenž chce v Nádražní ulici asanovat stávající objekty, které většina občanů zná jako pustnoucí bývalé sklady „Penicilinky“ a postavit místo nich komplex převážně bytů a občanské vybavenosti. Investor upravil na základě požadavků města původní záměr postavený pochopitelně z jeho hlediska na optimálním ekonomickém výsledku akce.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Bohuslav Brauner zpět v Roztokách - příběh návratu

Návštěvníci hřbitova na Levém Hradci si možná povšimli nově vzniklého náhrobku na starém hřbitově v místě hrobu rodiny Josefa Ledera, bývalého majitele zámku a velkostatku v Roztokách.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Z deníku Městské policie Roztoky

V této rubrice bychom rádi občany Roztok informovali o činnosti Městské policie Roztoky, a to za období od 20. 12. 2013 do 29. 1. 2014:

• dne 20. 12. 13 v rámci hlídkové činnosti nalezeno na parkovišti před roztockou ZŠ na Školním náměstí odstavené vozidlo tov. zn. Citroen, které nesplňuje podmínky provozu na pozemních komunikacích - zadokumentováno, sepsána a vylepena výzva k odstranění, oznámeno OSRMŽP MÚ Roztoky,

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tenis pomáhá

V uplynulém roce jsme pro děti i dospělé připravili řadu zajímavých akcí, z nichž bych rád připomenul Mikulášský turnaj, který se loňský rok nesl v duchu pomoci potřebným a část startovného + dobrovolné příspěvky pak putovaly na konto Člověka v tísni na pomoc Filipíncům zasaženým tajfunem Haiyan - celkem jsme vybrali a odeslali 3000 Kč. Tenisová škola V&V, která je od září zároveň provozovatelem tenisového areálu Žalov, pro vás podobné akce chystá i v roce nadcházejícím.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Velké otazníky nad Odrazem aneb Popelnici v ústrety - PLNÝ TEXT

Tak vám takhle jdu po roztockém chodníku a tu přede mnou paní otvírá branku, chrastí schránkou na dopisy a vytahuje poštu. Probírá pečlivě obálky dopisů, dívá se na titulní strany časopisů a tiskovin, a než vejde do vrátek, zůstane jí v pravé ruce jen Odraz.  Nic nevšedního až do okamžiku, kdy energicky otevřela popelnici a nakrmila ji naším milým Odrazem, aniž by se třeba jen na obálce zastavila, byť jen pohledem.

Syndikovat obsah