podomní prodej

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zářijové zastupitelstvo

Ke své poslední schůzi v tomto volebním období se v obstojném počtu sedmnácti sešli zastupitelé 24. září 2014.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, jsem rád, že Roztoky nezůstaly osamoceným ostrůvkem a že zastupitelstvo přijalo obecně závaznou vyhlášku o zákazu podomního prodeje.

Podomní prodej je zakázán

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Dubnové zastupitelstvo

Zastupitelstvo se sešlo k svému jednání 23. dubna 2014. Původně navržený program byl na místě doplněn o několik bodů, takže prvotní poměrně štíhlá agenda poněkud nakynula.

Jak se stalo téměř již pravidlem, počet přítomných zastupitelů jen mírně překročil minimální hranici, po většinu schůze bylo přítomno jen 13 zastupitelů z 21.

Podomní prodej ve městě je zakázán

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Totalitní zákazy a vyhlášky

Benjamin Franklin, jeden z otců zakladatelů americké demokracie a největších státníků světové historie řekl větu, kterou mnoho z Vás asi zná, ač si plně neuvědomuje, jak klíčová a pravdivá je. Mně vždy vytane na mysli, když řešíme banální byrokracii v malém na roztockém zastupitelstvu.

Poradna pro šmejdy

Když bylo ne zas tak dávno uzákoněno zrušení anonymních akcií, zazlíval jsem nemnohým jeho odpůrcům, že nepoužili v boji proti té nesmyslné novele nejprostší taktiku: na všechny strany radit postupy, kterými lze zákon obejít a vlastnictví i přes ni utajit. Cest je několik, asi nejjednodušší je založení společnosti s anonymními akciemi v jiné zemi (takových, které to umožňují, jsou desítky a v ČR funguje řada firem, které záležitost celkem lacino zařídí) a její ustavení matkou společnosti české, jejíž vlastnictví potřebujeme skrýt.

Syndikovat obsah