ropid

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

MHD

Z dopravních průzkumů ROPIDu je možné vyčíst, že mezi Bělinou a nádražím jezdí autobusy linky 359 zcela prázdné, jen jednou denně jede jeden cestující tam a jeden zpět. Za vedení autobusu po této trase platíme z městského rozpočtu necelých 20 Kč za jeden spoj jedním směrem. Ukončení linky na Bělině je přitom provizoriem. Parkoviště u Koruny bylo v době zřízení této linky v moratoriu po stavbě přeložky a v okolí nemocnice nejsou vhodné prostory v majetku města.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zadarmo se (zatím) nejezdí

SMS jízdenka ve vlaku platí. Pro někoho možná překvapivá informace, ale je tomu tak. Při nákupu v e-shopu ČD si klient může sám sobě zaslat vnitrostátní jízdenku ČD na svůj mobil a ve vlaku se pak prokázat jen touto SMS a dokladem totožnosti. Na jednoduchou otázku tedy není vždy možné dát jednoduchou odpověď. Může pak dojít k nedorozumění.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pojďme chtít za dva miliony korun služby ve veřejné dopravě aneb esemeska neplatí!

Nedávno jsem cestou z Prahy do Roztok potkal svého dobrého kamaráda. Neviděl jsem ho léta, a tak společná cesta vlakem nabízela příležitost probrat staré dobré časy. Kamarád jel z Prahy-Holešovic vlakem „Libeňákem“ do Roztok. Měl koupenou SMS jízdenku z pražské MHD a nebyl si jistý, zda tato platí i ve vlaku PID, či jakou jízdenku si má případně dokoupit. Paní u pokladny ochotně potvrdila, že SMS platí a stačí jen dokoupit jízdenku Sedlec-Roztoky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Den Pražské integrované dopravy v Roztokách

Chcete se svézt historickými dopravními prostředky? Chcete si užít zajímavý výlet? Pokud odpovídáte na obě otázky ano, tak právě pro vás připravil ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) ve spolupráci s městem Roztoky a obcí Únětice na sobotu 7. června 2014 druhý den Pražské integrované dopravy  právě v Roztokách a Úněticích!

Na co se můžete těšit?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah