Odraz 7-8/2014

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ještě jednou Dětský den

Den dětí, který se konal v pátek 30. května 2014 v parku na Tyršově náměstí, je již úspěšně za námi. Sluníčko nám svítilo a myslím, že jsme si to všichni moc a moc užili. Sluší se ale poděkovat všem, kdo se na této již tradiční akci podíleli. Děkuji všem sponzorům, kteří přispěli buď finančně, nebo věcnými dary a dárky: Letiště Praha, město Roztoky, Přemyslovské střední Čechy, paní Monika Meixnerová Papírnictví Cyrani, ČEZ, OSRAM, pojišťovna Maxima, paní Helena Chvojková Paspartování - rámování.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tradiční zahradní koncert netradičně na louce před městským úřadem

Zahradní koncert žáků naší základní umělecké školy jsme letos kvůli probíhajícím úpravám na školní zahradě uspořádali na louce před městským úřadem.

Naše smysly okouzlily nezapomenutelné umělecké výkony mladších i starších žáků.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztocké zakázky jsou čisté

V minulém vydání Odrazu byla vznesena pochybnost nad kvalitou zadávání veřejných zakázek městem. Jaká je skutečnost, nám můžou říct jen fakta. Proto jsem si udělal detailní statistiku městem vypsaných soutěží za poslední dva roky. V tomto období bylo dokončeno celkem 30 zakázek (nezapočítal jsem soutěže na rámcové smlouvy a služby, u nichž byla vysoutěžena jednotková cena).

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Recyklujeme!

Roztočtí občané již několik let zodpovědně třídí a odevzdávají elektroodpad. Díky vědecké studii z roku 2009 lze vyčíslit přínos této recyklace pro životní prostředí. Výsledky jsou opravdu impozantní. Zpětný odběr a recyklace např. stovky mobilních telefonů uspoří tolik energie, kolik spotřebuje moderní úsporná lednice za více než 4,3 roku provozu. Díky recyklaci jednoho notebooku dojde ke snížení spotřeby ropy, na kterou osobní automobil ujede téměř 100 kilometrů, nebo dojde k úspoře 392 litrů pitné vody.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Libčická plovárna opět v provozu

Otevírací doba:

Bazény:

Po-pá

11.00-19.00

So + ne

10.00-19.00

Po 19. hodině provoz restaurace.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nohejbalový turnaj

V sobotu 28. 6. 2014 proběhl u příležitosti otevření nového multifunkčního sportoviště na křižovatce ulic Masarykova a Obránců míru 1. ročník nohejbalového turnaje amatérských trojic pod záštitou a za osobní aktivní účasti starosty města Roztoky Jana Jakoba. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev a po vysilujících bojích zvítězilo družstvo Kocanda, na druhém místě skončilo družstvo Team prezident a na třetím místě se umístilo družstvo Hasiči.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nesnáším větu „Vzdávám se“

PhDr. Zita Suchánková, narozena 1955 v Hradci Králové. Etnoložka, zaměřená na české betlémářství. V letech 1993-2007 ředitelka Třebechovického muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem, nyní ředitelka Středočeského muzea v Roztokách.

V červnu 2014 byla dokončena rekonstrukce zámečku, poničeného povodní v roce 2002. Při této příležitosti jsme požádali paní ředitelku o rozhovor pro Odraz a ona ochotně souhlasila.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ustavující schůzka mládeže při Sboru církve československé husitské

Dovolte mi, abych vás stručně informoval o tom, že v neděli 1. 6. se uskutečnilo historicky první setkání mládeže při Sboru církve československé husitské (CČSH), jejímiž účastníky byli Eliáš Brodský(4), Kristian Brodský (9), Jiří Medek (6) a Antonín Rozkydal (6). Snahou tohoto kroužku dětí a mládeže od 4 let je nabídnout dětem zajímavou a poučnou náplň volného času. Kroužek mládeže se bude scházet pravidelně poslední neděli v měsíci po pravidelných bohoslužbách ve Sboru CČSH v Jeronýmově ulici. A co zajímavého bude náplní kroužku mládeže?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Už máme přestřiženo!

Po 12 letech a s novými expozicemi vítá bývalá vodní tvrz první návštěvníky. Symbolickým přestřižením pásky skončila ve čtvrtek 19. června 2014 dvanáctiletá přestávka provozu zámku v Roztokách, kterou si vyžádala rekonstrukce po povodni v roce 2002.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah