Odraz 10/2014

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Je po volbách. Zaplať pánbůh

Myslím, že se mnoha lidem po skončení volebního šílenství ulevilo, bez ohledu na výsledky voleb. To vypjaté období nikomu nesvědčí. Kandidáti jsou v neustálém zápřahu, voliči vášnivě debatují v hospodách nebo si vyměňují informace na sociálních sítích. Všudypřítomní pomlouvači a závistníci prožívají pravé orgie, protože kdy jindy lze na někoho hodit s takovou rozkoší anonymně špínu?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Aktivity Lexiku sledujte průběžně...

V polovině září jsme zahájili výuku jazykového vzdělávání, nicméně je stále možnost se do kurzů připojit nebo rozšířit počty v těch, které čekají na další studenty k otevření. Proto pokud jste propásli zápis, nevadí, můžete se na nás obrátit kdykoli, budeme se snažit vyhovět vašim požadavkům. Naše kurzy jsou v malých skupinkách, a tak je studium opravdu „šité na míru“ a výuku vedeme tempem, které skupinka vyžaduje. Pro ty, kteří nechtějí být v kurzu a preferují samostatný postup, nabízíme individuální výuku.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

DOST se loučí

Vážení občané Roztok. Po osmi letech aktivní práce v oblasti správy věcí veřejných se D.O.S.T. rozhodl v následujících komunálních volbách nekandidovat. U jeho zrodu stála kauza škola - pan ředitel Voda - a snaha v Roztokách něco změnit. Děkujeme všem, kteří nás ve dvou volebních obdobích podpořili a díky kterým se DOSTU podařilo v obou volebních obdobích v komunálních volbách zvítězit.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jak jsme vysazovali zeleň na školní zahradě

Poslední víkend před začátkem školního roku byl, co se týká počasí, velmi proměnlivý, ale přesto se dvoudenní festival Zasaď strom, ať máš kyslík na hraní a zpívání konal na zahradě ZŠ.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

K chystané výstavbě na Dubečnici

Jako občanka Roztok se chci vyjádřit ke stavebním aktivitám společnosti Ekospol ve městě, kde žiji více než 40 let. Jedná se o bytovou výstavbu na několikahektarovém pozemku pod názvem Dubečnice, na místě, kde se dnes rozprostírá pole, v blízkosti zastávky U rybníčku až k obchodnímu centru Tesco a směrem nahoru až k ulici Legií a Nad Vinicemi.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Odkvetlá roztocká poupata

Při příležitosti dne dětí a seniorů, který se konal 6. 9. 2014, vystoupila poprvé od svého založení skupina roztockých žen Odkvetlá poupata. Tato premiéra dopadla, troufám si říci, na výbornou!

Dobrá zpráva je, že děvčata hodlají i nadále pokračovat v tancování a pravidelnými tréninky se zdokonalit, aby mohla při vhodné příležitosti opět vystoupit na veřejnosti.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Mé zkušenosti s Domovem Alzheimer

Domov Alzheimer v Roztokách u Prahy byl otevřený v červnu 2014. Jedním z prvních klientů byla i naše babička. Byli jsme v zoufalé situaci a chtěli jsme babičce zabezpečit co možná nejdůstojnější stáří s vynikajícími službami. Vyhovovala nám i lokalizace nově otevřeného zařízení. Pobyt pro babičku se nám v domově podařilo zařídit díky velké vstřícnosti vedení tohoto domova. Babička byla převezena do domova rovnou ze státního zdravotnického zařízení.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Reakce na článek pana Novotného a pana Kubečky

Po přečtení článku pana Novotného a pana Kubečky v zářijovém Odrazu bychom rádi uvedli na pravou míru některé lživé informace, které byly zveřejněny.

V první řadě je to fakt, že v objektu Havlíčkova 713 obhospodařoval SPROM z pověření Města Roztoky vždy pouze zálohy na služby spojené s užíváním nebytových prostor a prováděl roční vyúčtování energií - teplo, voda, elektřina.

Smlouvy s nájemci nebytových prostor v tomto objektu uzavíralo vždy výhradně Město Roztoky!!!

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah