senát

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

KOMENTÁŘ: Volby do Senátu - předvídatelný výsledek za velkého nezájmu

Volby do Senátu dopadly podle očekávání a ve volebním obvodu 30 - Kladno, pod který patří Roztoky, zvítězil kandidát ČSSD Jiří Dienstbier s 55,4% hlasů. Jako tradičně se roztocký výsledek lišil: zde zvítězila kandidátka TOP09 Michaela Vojtová s 57,86% hlasů. (Na detailní výsledky se můžete podívat zde.)

V Roztokách vyhrála Michaela Vojtová, celkově Jiří Dienstbier

Konečné výsledky 2. kola v Roztokách

Za méně než hodinu bylo je v Roztokách jasno, další hodinu jsme čekali na výsledky z celého obvodu.

Volební účast v Roztokách: 22,89%, v celém obvodu Kladno: 14,82%

V prvním kole senátních voleb zvítězil Jiří Dienstbier

Volby
Volby | ilustrační foto | CC2

Ve stejném termínu jako komunální volby, konaly se ve volebním obvodu Kladno, do kterého patří i Roztoky i volby do třetiny Senátu Parlamentu ČR.

V prvním kole zvítězil Jiří Dienstbier (ČSSD) a postupuje s Michaelou Vojtovou (TOP09). Za týden se bude konat kolo druhé.

V Roztokách bylo pořadí postupujících opačné.

Komunální a senátní volby 2014 v Roztokách

Výsledky voleb naleznete zde.

AKTUALIZACE 11.10. 14:00 Je odvoleno. Volební místnosti se uzavřely, čekáme na výsledky. Volební účast bude patrně slabší a bude pod 50%. Je možné, že v tomto ohledu padne "rekord" nezájmu.

V senátních volbách zvítězil Jiří Dienstbier

Výsledek 2. kola hlasování v senátních doplňovacích volbách: Jiří Dienstbier 13505 hlasů, 65,14%, Dan Jiránek 7227 hlasů, 34,85%.

1. kolo doplňovacích senátních voleb

V 1. kole senátních doplňovacích voleb žádný z kandidátů mandát nezískal a Jiří Dienstbier a Dan Jiránek se utkají za týden v kole druhém.

Syndikovat obsah