Odraz 11/2014

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kulturní kalendárium - listopad, prosinec

Pá 20. 6.

Otevření nové stále expozice - Jak se jezdilo do Roztok na letní byt

Středočeské muzeum, Roztoky

Po 17. 11.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co přinesly volby v Roztokách

Pro vlastní fungování obce jsou nejpodstatnější volby komunální. Vnímali to tak i voliči v Roztokách, jichž se dostavilo k volbám do zastupitelstva města 49,72 % ze všech oprávněných, což byl v rámci republiky nadprůměr. Naproti tomu ke druhému kolu senátní volby přišlo necelých 23 % voličů, i tak šlo o celostátně nadprůměrný výsledek.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zářijové setkání mládeže CČSH

Zářijové setkání dětí a mládeže jsme si náležitě užili. Přímo v den svátku sv. Václava v neděli 28. září jsme se s novou posilou týmu bratrem Albertem vydali k soše sv. Václava na Václavském náměstí. Proto si na nás už nikdo nepřijde s otázkou, kdo to vlastně byl sv. Václav... Přece rytíř, kníže a výjimečný muž své doby.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jak dál s linkou 359?

Před zavedením linky 359 jsme se na nějaký čas odmlčeli. Nechtěli jsme, aby se diskuse zvrhla na to, jestli bude linka vedena ulicí Angreštovou, Borůvkovou či Cibulovou, a nakonec se nezměnilo nic. Své připomínky jsme starostovi sdělovali jen mezi čtyřmi případně šesti očima. Vyslechl, ale nevyslyšel.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pohyb vestoje, vleže a dokonce i vsedě

Již několik docházím v Roztokách na cvičení O-A metodou, které již někdy v roce 2008 předváděla specialistka na správné držení těla Paed-Dr. Olga Chválová na přehlídce nových druhů cvičení v hotelu Academic, tehdy ještě pod názvem „kocouří cviky“. Jedná se o jedinečné cvičení, které správného držení těla dosahuje uvolněním stále více zatuhlých svalů. Na rozdíl od masáží nebo fyzioterapie učí toto cvičení zapojovat pomocí oscilací a antigravitačních impulzů (O-A) i ty nejmenší svaly ve všech kloubech, čímž odezní bolesti a napraví se i držení těla.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Barevný podzim ve Václavce

Hlídání jsme po bohatě prožitých prázdninách opět začali v září s novými dětmi. Je ale až neuvěřitelné, jak si všechny brzy zvykly a jak úžasně jsou na sebe napojené, kamarádí spolu a hrají si. Pro seznámení rodičů navzájem proběhla koncem září na zahradě školky Seznamovací dílnička, kde si děti namalovaly svoji textilní tašku, která může viset v šatně s náhradním oblečením, zasoutěžily si po celé zahradě, v domečku si našly gumové zvířátko - téma zářijové bylo zvířátka v ZOO - upekli si s rodiči buřty a nakonec předvedly rodičům, co se za těch pár týdnů naučily.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Společné zpívání u vánočního stromu

Přichází doba tajných přání... zázraků a nadějí, přichází doba adventní.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poděkování

Sakura děkuje!

Chtěli bychom poděkovat všem, kdo přišli k letošním volbám do městského zastupitelstva a podpořili naše kandidáty. Obhájili jsme stejný počet mandátů jako v minulém volebním klání a jsme za to rádi.

S TOP 09 a ODS jsme se dohodli na spolupráci pro příští čtyři roky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

V Roztokách se bude hrát liga

Stolní tenisté Roztok se nesmazatelně zapsali do oddílové historie, když postoupili do třetí ligy. Budou tak Roztoky reprezentovat v nejvyšší soutěži stolního tenisu, která kdy byla v našem okresu k vidění.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Byli jsme blízko aneb co by se stalo, kdyby...

Obecně nemám moc rád relativizování ve stylu, kdyby se něco udělalo tak, bylo by něco jiného jinak. Nicméně výsledek těchto voleb malé zamyšlení nabízí. Inspirací mi je velmi těsný zisk devátého mandátu pro TOP 09, a nikoli pátého zastupitele pro Stranu zelených v Roztokách. Kolik chybělo, ptáte se? Čtyři lístky pro „Zelené“. Pro dokreslení následující tabulka s vyznačenými náhradníky a vyznačením hodnot pro pořadí kandidátů (počty hlasů pro stranu vydělené pořadovým číslem).

SZ

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah