hazard

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ano, pane Šalamone...

Ano, pane Šalamone, máte pravdu, když píšete, že obrat herního průmyslu v ČR v loňském roce i přes veškeré snahy zákazů heren stoupl o 11,4 procenta. Což je podle vás důkaz, že zákaz výherních automatů na území měst je zcela zbytečný. Takto podaná informace je ale poněkud zavádějící.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jak vyrobit problém …a jeho řešení

Přečetl jsem si v minulém čísle reakci Evy Frindtové na můj článek kritizující plošný zákaz hazardu. Už v předvolební kampani autorka uvedla, že jí k jejímu postoji vede osobní hořká zkušenost s chorobným hráčstvím ve svém okolí. Lidsky to chápu – zažil jsem v blízkém příbuzenstvu závislost jiného druhu a naprosto se dovedu vžít do pocitu absolutní bezmoci a frustrace, který taková situace přináší.

Závislost není hra a zábava svobodného člověka

Reakce na článek „Lepší svět" Odraz 1/2015 V jednom se s autorem shodneme - svoboda jednotlivce, samozřejmě včetně veškeré zodpovědnosti z ní vyplývající, je v demokratické zemi jednou z důležitých hodnot. V případě výherních automatů, respektive jejich regulace, nejsou však slova o osobní svobodě na místě. Závislost nemá nic společného s hrou či zábavou svobodného člověka.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Podruhé málem do půlnoci

Nově zvolená rada města se podruhé sešla 1. prosince v plné sestavě a vyzkoušela si, jaké je to, putovat domů v čase blížícím se hodině duchů. Je ovšem pravda, že z těch šesti a půl hodiny zabraly dobrou třetinu dva body, dlouhá diskuse o výstavbě v Nádražní ulici a neméně náročná debata nad vilami čp. 110 a 125 v Tichém údolí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Maraton s dobrým koncem

Maraton má 42 kilometrů a kousek a taky poslední jednání zastupitelstva v roce 2014 mělo 42 bodů a pár dodatků. Vlastnímu jednání předcházela dlouhá debata na internetu, v níž někteří zastupitelé zpochybňovali šanci tak rozsáhlý program probrat, nakonec se na něm nic neměnilo a pokus zvládnout všechno byl učiněn - a bylo to dobře. Z počátečních 19 zastupitelů vydrželo do finiše sice jen 15, ale ti ve 22.59 odsouhlasili poslední návrh a do nového roku jde zastupitelstvo s čistým stolem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Lepší svět

Zastupitelstvo našeho města na svém nedávném zasedání schválilo zákaz provozování výherních hracích automatů. Laskavý čtenář se o tom nepochybně dozví z jiných článků, stejně jako o faktu, že se k návrhu nepřipojili zastupitelé za ODS (a tudíž bude potřeba je lynčovat, dodávám já). Myslím si, že k tomu však měli řadu dobrých důvodů.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, od slibu zastupitelů neuběhl ani měsíc, ale nové vedení a noví radní již čile pracují. Všem kolegům děkuji a doufám, že nám elán vydrží po celé čtyři roky.

Dětská skupina

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah