oprava

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Opravy ulic samozřejmé zůstávali jednou z priorit radnice

V červnovém čísle vyzval kolega zastupitel Roman Jandík vedení města, aby neutuchalo ve snaze budovat a opravovat v Roztokách a v Žalově komunikace.

Stesk na to, že je letos v rozpočtu na ulice ve srovnání s minulým rokem "jen" čtrnáct milionů, není na místě. Vloni jsme dokončili (a zaplatili) Palachovu ulici, bezpochyby finančně i stavebně nejnáročnější rekonstrukci komunikace v posledních letech.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Duben a kus května přinesly několik dobrých zpráv

Rád se o dvě se čtenáři Odrazu podělím.

V Žalově přibude turistických značených cest. Chci za tuto iniciativu poděkovat Marcelu Ramdanovi, rád jsem mu byl při jednáních s úholičskou paní starostkou a značkaři Klubu českých turistů nápomocen. O konkrétních cestách, které od léta či podzimu dovedou návštěvníky Žalova k výletním cílům, píše Marcel na jiném místě našeho listu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Na Levém Hradci opravíme barokní branku

Během dubna bude probíhat oprava barokní branky levohradeckého hřbitova. Bude se tak dít pod dohledem pracovníků Národního památkového ústavu a podle jejich pokynů. I přes snahu dodavatele a obce se zřejmě nepodaří dokončit práce do konání Svatovojtěšské pouti. Prosíme v tomto smyslu o toleranci a trpělivost. V den konání pouti bude místo upraveno a průchozí, stejně jako o víkendech. Je také možné použít průchodu přes nový hřbitov.

Tomáš Novotný
místostarosta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nová dlažba před vchodem na hřbitov

Práce byla původně naplánovaná na jaro či léto, ale to probíhala péčí arcibiskupství oprava střechy kostela sv. Klimenta a souběh prací by nebyl šťastný.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poděkování městské radě

Děkujeme členům městské rady, kteří neschválili naši žádost o proplacení faktury za materiál použitý k upravení veřejného prostranstvím před naším domem po výstavbě kanalizace. Finanční částka je téměř zanedbatelná, ale kde není dobrá vůle a pochopení, nic se nezmůže.

Rodina Maruškova

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Práce v Palachově ulici jsou v plném proudu

Palachova ulice se mění k nepoznání. Největší investiční akce letošního roku pokračuje poměrně svižným tempem, ač nejen mně se po jejím zahájení zdálo, že dělníků a pilně pracující techniky mohlo být na začátku víc. Neočekávanou komplikací se ukázalo být podloží, které je oproti předpokladu tvořeno sprašemi z více procent, než uvažoval projekt. Spraše se musí vytěžit, smíchat s vápnem mimo hloubenou vozovku, opět vozit na místo. Celé to stavbu poněkud komplikuje, jakkoli stavbyvedoucí předpokládá jen mírné zpoždění.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ulice Jana Palacha se dočká konečně rekonstrukce

V sedmdesátých letech minulého století, kdy jsem se stal obyvatelem tohoto města, bylo v Roztokách jen pár ulic se zpevněným povrchem. Patřila mezi ně i dnešní ulice Jana Palacha. Až do roku 1990 se jmenovala Stalinova, pokud jste to již zapomněli. Už tehdy vroubily chodníky kulovité javory, tehdy to byly mladé, ale již vzrostlé stromy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah