Odraz 5/2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Chcete se stát policistou?

Policie České republiky v rámci zvyšování stavů provádí nábor policistů pro Středočeský kraj. Konkrétní informace o podmínkách přijetí k policii a k průběhu přijímacího řízení naleznete na stránkách www.policie.cz/nabor nebo je mohou podat pracovnice náborového pracoviště na tel. č.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zprávy z Roztoče

Festival svobody

Festival Svobody konaný u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války je příspěvkem k vzájemnému porozumění a toleranci. V rámci jeho konání 17.-19. května se uskuteční několik velmi výjimečných představení, promítání a výstav, spjatých jak s druhou světovou válkou, tak s Roztokami. Podrobný program naleznete na plakátu otištěném v kulturní rubrice.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pozvání na Pohádkový les

Roztocké turistické oddíly mládeže zvou děti do sedmi let, jejich rodiče a prarodiče (věk neomezen!) na tradiční procházku lesem plným překvapení.

V sobotu 30. května 2015 začneme v 10 hodin za torzem Maxmiliánky a vyšleme vás na trasu plnou pohádkových postav.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Komu vlastně bude sloužit území nerušící výroby a služeb pro stavbu VTP Žalov?

Odpověď na tuto otázku je jen jedna - developerovi, přesněji firmě Trigemě. V minulém Odrazu, č. 4/2015, napsal pan Křístek velmi trefný článek, kde shrnul možné problémy a újmy oproti výhodám a přínosům pro občany města Roztok. I my jsme nezaháleli a získali jsme opět několik informací pro spoluobčany, které by problematika s další výstavbou vzájemně se doplňujících typů staveb v místní části skladového areálu na celkové ploše 22 000 m2 mohla zajímat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rekordní plavba

V sobotu 25. dubna, v den 150. výročí zahájení činnosti Pražské paroplavební společnosti, vyjela ráno v Praze od Čechova mostu motorová loď Labe, aby na trase Praha-Děčín vytvořila nový traťový rekord v době přeplavby, a to o tzv. Modrou stuhu.

Jak jsem se dočetl, rekord se povedl a loď Labe překonala vzdálenost za 11 hodin a 21 minut.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tenis závodně a nejen tenisové léto

V letošní sezoně se rozšířil počet registrovaných hráčů a hráček našeho týmu SK Žalov a my jsme za to více než rádi. Děti tak zjistí, že kromě tréninků je i druhá, hlavní stránka tenisu a tou jsou zápasy. Letos jsme postavili družstva ve všech mládežnických kategoriích -minitenis, babytenis, mladší žactvo, starší žactvo a dorost. Dorostenci (mužská část týmu na obrázku) již mají první mistrák úspěšně za sebou, když v sobotu 25. 4. porazili doma Cafex Rakovník 5:4 na zápasy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zklamal jsem...

Nestalo se vám něco podobného? Někdy v půlce dubna ke mně přistoupil u roztockého nádraží chlápek v džínách a v černé bundě a s prosebným výrazem a uctivým vykáním se mě zeptal, zda náhodou nevím, kde se tady dá koupit tráva. Musel jsem ho, bohužel, zklamat, protože to opravdu nevím, a uvědomil jsem si, že mě tato neznalost diskriminuje u nikoli zanedbatelné skupiny voličů a voliček. Defibrilátory instalujeme, ale kde je k mání tráva, místostarosta neví.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jarní aktivity na ZUŠ

Název článku je výstižný, protože během začínajícího jara byl život v ZUŠ velmi bohatý.

Velký úspěch zaznamenali naši žáci v Národní soutěži ZUŠ, která dospěla přes okresní a krajská kola do ústředního kola. V něm nebude chybět klarinetistka Markéta Gotschalková. Podrobné informace s výsledky můžete nalézt na našich stránkách.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nepotěšily

Nové jízdní řády autobusů platné od 7. 4. 2015. Tedy rozhodně ne ty z nás, kdo do Roztok přijedou v sobotu či v neděli vlakem a chtějí se dostat od nádraží do horních Roztok. Na zastávce u nádraží v Roztokách nové jízdní řády autobusů od tohoto data o víkendu na vlaky nenavazují. Pokud na něco vůbec jakž takž navazují, pak na jízdní řád linky S41, který platil do 2. 3. 2015. Ten sice jednou zase zřejmě platit bude, nicméně do té doby bude návazný autobus o víkendu od nádraží odjíždět nahoru až 15 minut po příjezdu vlaku.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah