Odraz 5/2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Chcete se stát policistou?

Policie České republiky v rámci zvyšování stavů provádí nábor policistů pro Středočeský kraj. Konkrétní informace o podmínkách přijetí k policii a k průběhu přijímacího řízení naleznete na stránkách www.policie.cz/nabor nebo je mohou podat pracovnice náborového pracoviště na tel. č.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zprávy z Roztoče

Festival svobody

Festival Svobody konaný u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války je příspěvkem k vzájemnému porozumění a toleranci. V rámci jeho konání 17.-19. května se uskuteční několik velmi výjimečných představení, promítání a výstav, spjatých jak s druhou světovou válkou, tak s Roztokami. Podrobný program naleznete na plakátu otištěném v kulturní rubrice.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pozvání na Pohádkový les

Roztocké turistické oddíly mládeže zvou děti do sedmi let, jejich rodiče a prarodiče (věk neomezen!) na tradiční procházku lesem plným překvapení.

V sobotu 30. května 2015 začneme v 10 hodin za torzem Maxmiliánky a vyšleme vás na trasu plnou pohádkových postav.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Komu vlastně bude sloužit území nerušící výroby a služeb pro stavbu VTP Žalov?

Odpověď na tuto otázku je jen jedna - developerovi, přesněji firmě Trigemě. V minulém Odrazu, č. 4/2015, napsal pan Křístek velmi trefný článek, kde shrnul možné problémy a újmy oproti výhodám a přínosům pro občany města Roztok. I my jsme nezaháleli a získali jsme opět několik informací pro spoluobčany, které by problematika s další výstavbou vzájemně se doplňujících typů staveb v místní části skladového areálu na celkové ploše 22 000 m2 mohla zajímat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rekordní plavba

V sobotu 25. dubna, v den 150. výročí zahájení činnosti Pražské paroplavební společnosti, vyjela ráno v Praze od Čechova mostu motorová loď Labe, aby na trase Praha-Děčín vytvořila nový traťový rekord v době přeplavby, a to o tzv. Modrou stuhu.

Jak jsem se dočetl, rekord se povedl a loď Labe překonala vzdálenost za 11 hodin a 21 minut.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tenis závodně a nejen tenisové léto

V letošní sezoně se rozšířil počet registrovaných hráčů a hráček našeho týmu SK Žalov a my jsme za to více než rádi. Děti tak zjistí, že kromě tréninků je i druhá, hlavní stránka tenisu a tou jsou zápasy. Letos jsme postavili družstva ve všech mládežnických kategoriích -minitenis, babytenis, mladší žactvo, starší žactvo a dorost. Dorostenci (mužská část týmu na obrázku) již mají první mistrák úspěšně za sebou, když v sobotu 25. 4. porazili doma Cafex Rakovník 5:4 na zápasy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jarní aktivity na ZUŠ

Název článku je výstižný, protože během začínajícího jara byl život v ZUŠ velmi bohatý.

Velký úspěch zaznamenali naši žáci v Národní soutěži ZUŠ, která dospěla přes okresní a krajská kola do ústředního kola. V něm nebude chybět klarinetistka Markéta Gotschalková. Podrobné informace s výsledky můžete nalézt na našich stránkách.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zklamal jsem...

Nestalo se vám něco podobného? Někdy v půlce dubna ke mně přistoupil u roztockého nádraží chlápek v džínách a v černé bundě a s prosebným výrazem a uctivým vykáním se mě zeptal, zda náhodou nevím, kde se tady dá koupit tráva. Musel jsem ho, bohužel, zklamat, protože to opravdu nevím, a uvědomil jsem si, že mě tato neznalost diskriminuje u nikoli zanedbatelné skupiny voličů a voliček. Defibrilátory instalujeme, ale kde je k mání tráva, místostarosta neví.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Informace z jednání zastupitelstva a rady města

O vilách rozhodne zastupitelstvo až v květnu

Velmi dlouhé jednání rady města muselo být 15. dubna rozděleno na dvě části. V té první, dopolední, odsouhlasila rada spoluúčast města na třech dotacích, o které bude usilovat z fondů Středočeského kraje.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah