rosa

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

ROSA se ctí reprezentovala Roztoky na Praga cantat

V pátek 1. 11. 2013 se komorní smíšený pěvecký sbor ROSA zúčastnil 27. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu pěveckých sborů „Praga cantat“. Na festivalu soutěžilo v šesti kategoriích 20 sborů z 11 zemí (Francie, Indonésie, Itálie, Lotyšska, Německa, Norska, Polska, Rakouska, Švýcarska, Ukrajiny a České republiky). Vítězem Grad Prix a absolutním vítězem se stal vynikající pěvecký sbor VOX CANTABILIS z Rakouska.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

ROSA v České televizi

V neděli 16. prosince v odpoledních hodinách účinkoval komorní pěvecký sbor ROSA v Adventním koncertu v pražské Loretě. Koncert byl vysílán v přímém přenosu na prvním programu České televize. ROSA se dostalo té cti, že vystupovala po Martě Kubišové a celý koncert uzavírala.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Mimořádně působivý koncert ROSA

V úterý 19. června se v pražském Muzeu hudby uskutečnil pravidelný koncert komorního pěveckého sboru ROSA. Tvrdohlavost, se kterou mladý sbormistr Lukáš Kovařík (mimochodem čerstvě přijatý posluchač HAMU) vede ryze amatérský roztocký sbor k interpretaci nejtěžších hudebních děl, přinesla opět kýžené ovoce.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Koncert pěveckého sboru ROSA

se konal v neděli odpoledne 29. dubna 2012.

Program citlivě sestavil dirigent Lukáš Kovařík vzhledem k místu i velikonoční době. Jako první zaznělo pět postních motet na latinské pašijní texty od Antonína Tučapského. Po duchovní hudbě zazněl cyklus slunečné hudby Antonína Dvořáka V přírodě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

ROSA v Českém rozhlasu

Členové roztockého pěveckého souboru ROSA mají za sebou čerstvě novou, nevšední zkušenost. Vystoupili totiž jako host živého nahrávání vánočního pořadu Big bandu Českého rozhlasu. Natáčení se uskutečnilo 8. prosince 2011 v karlínském rozhlasovém studiu za účasti asi dvou set hudbymilovných posluchačů, kteří ROSU přijali velmi vděčně a vytvořili při nahrávání velmi příjemnou atmosféru, takže na nějakou nervozitu nebylo ani pomyšlení.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Koncert sboru ROSA 5. 6. 2011 na Levém Hradci

Sbor ROSA si Vás dovoluje pozvat na koncert, který se koná v neděli 5. 6. 2011 od 17:00 v kostele sv. Klimenta na Levém Hradci.

Syndikovat obsah