město

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Roztoky po třiceti letech

Cesty do budoucnosti se nemusíte bát, Roztoky byste určitě našli a poznali. Koryto řeky vede pořád stejnými zákruty a ani hranice Prahy se na sever neposunuly. Město Roztoky, dvanáctitisícové sídlo na okraji metropole, se od bouřlivého přelomu tisíciletí příliš nezměnilo. Jen domků trochu přibylo, zástavba spojila obě někdejší části do jednoho celku a na svahu nad jezem, kde byla kdysi chatová osada, vyrostla řada vil pro náročnou klientelu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztoky mají architekta

Budujeme, stavíme a opravujeme Roztoky v nebývalém rozsahu. Na tom se shodnou v zastupitelstvu ti, kdo „tlačí“ výstavbu silnic a opravu chodníků, i ti, kdo k téhle záslužné a potřebné věci chtějí ještě jakousi přidanou hodnotu, která do zahradního a ne úplně chudého města patří. Třeba záchranu historického dědictví, v našem případě vil, ještě upravenější zeleň, než máme dosud, prostory pro spolkovou činnost.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jsou Roztoky velké, nebo malé?

Český statistický úřad zveřejnil údaje o počtech obyvatel v jednotlivých obcích k 31. prosinci 2014. Podle tohoto údaje měly Roztoky 8123 obyvatel, což je - jaká to náhoda - přesně o stovku hlav více než k témuž datu o rok dříve.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah