migranti

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zastupitelstvo se distancovalo

Jsem rád, že zastupitelé za TOP 09, Sakuru a část zastupitelů za Stranu zelených podpořili na lednové schůzi městského zastupitelstva níže uvedené prohlášení. Nečiníme tak často, už vůbec ne k tématům celostátní politiky, ale věřím, že tohle gesto smysl má. Za iniciování díky šéfovi Zelených Martinu Matasovi, jenž se jednání zastupitelstva nemohl z pracovních důvodů zúčastnit, ale akci inicioval. Děkuji za podpůrná slova i starostovi Janu Jakobovi. Usnesení bylo přijato třinácti hlasy z devatenácti přítomných.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Migrace není nový problém

V listopadovém čísle Odrazu mne překvapil, pobavil a naplnil obdivem článek Tomáše Šalamona. Překvapilo mne jeho publikování v lokálním měsíčníku, ale je to v pořádku, protože globální problémy budou mít stále větší dopad na ty místní. Pobavil mne svou formou, která odlehčila obsah, aniž snížila jeho vážnost. A obdiv je, jak známo, naše uznání druhému, že se nám podobá. V tomto případě názorově. Z toho také vyplývá, že některým čtenářům se naše názory líbit nemusí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Díky za pomoc potřebným

Na některé články v našem Odrazu se ani reagovat nechce. Ten o sbírce na Blešáku, který napsala do listopadového čísla paní Ladislava Jakobová, je ale pravým opakem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nesouhlasím se svým předsedou

Považuji za svou občanskou povinnost distancovat se od prohlášení předsedy naší strany, přítele premiéra Bohuslava Sobotky a přítele ministra Jiřího Dienstbiera k projevu našeho prezidenta pana Miloše Zemana 17. 11. 2015 na Albertově. Nesouhlasím ani s tvrzeními našeho ministra pro lidská práva přítele Jiřího Dienstbiera, která pronáší na ochranu našich nepřizpůsobivých romských a cikánských spoluobčanů a distancuji se zejména od jeho prohlášení vůči imigrantům, kteří zaplavují Evropu.

Pálí nás dobré bydlo?

O Češích se říká, že jsou největší remcalové. Nevím, jestli jsou opravdu největší, nemyslím si, že se jakékoli vlastnosti dají vztahovat paušálně k celému národu. Ale že jich máme hodně, to bych podepsal.

Na druhou stranu chápu, že je to lidsky jaksi přirozené. Je to dáno tím, že člověk je tvor v zásadě setrvačný a pohodlný.

Když si na něco zvykne, bere jakoukoli změnu nelibě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Sbírka pro utečence na Blešáku

V rámci podzimního blešího trhu jsme uspořádali malou sbírku pro běžence, kteří se nešťastnou náhodou nacházejí v českých uprchlických zařízeních. Měla jsem konkrétní zadání, co které zařízení nutně potřebuje. Moje původní představa, že lidé opouštějící blešák nám nechají na vyhrazeném místě pytle plné oblečení, se trochu minula s realitou. Nakonec ale vše dobře dopadlo a lidé přinesli...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Měl by územní plán pamatovat na mešitu?

Přiznávám se, že nadpis článku jsem volil trochu účelově. Rozvoj města – pokud vím – s prostorem pro svatostánek sice počítá, co se ale týče konkrétního náboženství, myslím, že ještě není rozhodnuto. Nelze si ovšem nevšimnout, že každičkým koutem Evropy rezonuje migrační krize a tep doby určuje korektní sluníčková politika – a přináší samá pozitiva.

Syndikovat obsah