Odraz 12/2015

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Chcete v Roztokách masivní výstavbu?

Každý občan žijící v našem městě zajisté slyšel o stavební uzávěře v Roztokách, která je platná od roku 2006 do současnosti. Bezpochyby rozumně vydaná uzávěra, nutná do doby, než se město znovu nadechne a bude schopné pojmout další nárůst občanů vyplývající z pokračující neudržitelné masivní výstavby. Cítíme, že už dnes je město a jeho okolí přelidněné, infrastruktura je na hraně nedostatečnosti, dopravní zácpy v denních špičkách jsou pravidlem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Informace o svozu komunálních odpadů (popelnic) 1. 1. 2016

Nový rok je jediným dnem v roce, kdy popeláři nepracují. Náhradní svoz popelnic za pátek 1. 1. 2016 se uskuteční ve čtvrtek 31. 12. 2015. 

Hodně pohody v roce 2016 přeje OSRMŽP

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vánoční pozdrav

Vážení přátelé, spoluobčané, v době, kdy otevíráte vánoční číslo časopisu ODRAZ, prožíváme advent, dobu příprav na vánoční svátky, oslavu narození Pána Ježíše Krista. Počátky slavení adventu se objevují ve 4. stol v jižní Galii a ve Španělsku. Od 12. stol. se stal začátkem nového liturgického roku. Advent trvá 4 neděle před narozením Páně, tj. 25.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztockému fotbalu se daří

Vážení příznivci fotbalu, vážení spoluobčané, právě skončila podzimní část fotbalové sezony 2015/16, která byla, na rozdíl od sezon předešlých, výjimečná hned z několika důvodů. Našemu „Áčku“ se konečně podařilo postoupit do okresního přeboru a v soutěžích starších a mladších přípravek máme po dvou týmech.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Turistické oddíly mládeže Roztoky Vás zvou na 48. ročník pochodu Tříkrálová Okoř 2016

Start a prezentace:

sobota 9. ledna 2016 od 7.30 do 9.00 hodin u základní školy, ul. V Nových Vokovicích, ve Vokovicích - Veleslavíně, Praha 6.

Pro roztocké účastníky pochodu bude v 8.00 hodin přistaven autobus před sokolovnou (jednotné jízdné 30 Kč)

Vezměte s sebou: tužku, papír, mapu KČT č. 36 (Okolí Prahy-západ), případně mapu KČT č. 9 (Podřipsko), jídlo, dobré obutí a oblečení, dobrou náladu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zprávy ze sdružení Roztoč

Venkovské vánoční trhy dětských prací

12. prosince 2015, 14.00-15.30

dvůr za knihovnou v Jungamnnově ulici

Vánoční trhy, na kterých děti v rolích trhovců prodávají své originální rukodělné výrobky.

Těšit se můžete na pravé venkovní tržiště s ohněm, teplými nápoji, občerstvením, hudbou a lidovými zvyky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Studio mladých slaví pět let

Jako by to ani nebylo skoro šest let, kdy jsem vystoupil na náměstí v Roztokách a šel si něco koupit do krámu. Před ním jsem potkal Tomáše, svého bývalého kolegu z Městského divadla v Karlových Varech. Neviděli jsme se několik let, a tak jsme na sebe překvapeně zírali. Když jsme se ujistili, že se nám to nezdá, zjistili jsme, že už nějaký ten pátek bydlíme oba v Roztokách. Jen jsme to o sobě nevěděli. Prohodili jsme ještě pár dalších slov a rozcházeli jsme se s tím, že si co nejdříve zavoláme a půjdeme spolu na pivo.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Podzim na ZUŠ

Podzimní akce ZUŠ Roztoky začaly výchovnými koncerty pro mateřské školy 22. října. Poprvé se uskutečnily v multifunkčním sále základní školy a ukázalo se, že prostředí je pro tento typ koncertů velmi vhodné. Dne 12. listopadu se konal jubilejní 10. ročník hudebního festivalu Roztocký podzim v Historickém sále roztockého zámku. Protože mám slíbený článek, nebudu se zde o této akci podrobně rozepisovat. Podle ohlasů posluchačů to však bylo důstojné završení desetiletého cyklu. V den uzávěrky Odrazu 26.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Z deníku Městské policie Roztoky

V této rubrice bychom rádi občany Roztok informovali o činnosti Městské policie Roztoky za období od 27. 10. 2015 do 26. 11. 2015:

■ Dne 27. 10. oznámeno rušení nočního klidu v bytovém domě v ulici Masarykova - na místě zjednána náprava, domácí osoba upozorněna na porušení OZV, přestupek vyřešen napomenutím.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Diabetologická ambulance

K 1. 1. 2016 by mělo dojít na základě smlouvy o dlouhodobé spolupráci s RHG, spol. s r. o., k převzetí diabetické ambulance firmou DIABET HELP, s. r. o., jejíž jsem jednatelkou.

Stávající prostory v nemocnici RHG pro nás nejsou z organizačních důvodů zcela optimální, v Roztokách se ale nepodařilo najít jiné vhodné prostory k provozu nestátního zdravotnického zařízení. Přesto bych péči o stávající a nové pacienty do budoucna ráda zajistila alespoň v blízkém okolí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah