Odraz 1/2016

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Roztocký Masopust 2016 - 23. ledna 2016

Rok se s rokem sešel a my už vyhlížíme tradičně netradiční lidovou slavnost - veselý, barevný a bombastický průvod maškar z Roztok u Prahy do Únětic, který již po devatenácté pořádá roztocký spolek Roztoč. Svátek zahájí páteční obchůzka masek s muzikou a vinšováním. V sobotu se maškary setkávají ve 13.00 na zámku v Roztokách a po korunovaci nejkrásnější a nejvypečenější ze všech roztockých dívek, královny masopustu, se vydávají v čele s ní bujarým průvodem. Vítány jsou maškary jakéhokoli věku, rasy, pohlaví a tvaru.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ježíšek byl Jůlinka

V předvečer Štědrého dne připravili nadšenci ze sdružení ROZTOČ již tradiční Živý Betlém. Jako obvykle přišli pozdravit malého Spasitele i tři králové, byť tím trochu předběhli kalendář.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rok dotací

Během vánočních svátků jsem nedostal na radniční adresu ani jeden mail. Ale sotva jsem se po Vánocích objevil v úřadě, začalo to znova. "Upozorňujeme, že byla vypsána výzva..." (a my vám s dotací pomůžeme, protože to umíme nejlíp). Profesionální lovci dotací i profesionální podvodníci, po čuchu je nepoznáte, snad podle adresy, pokud ovšem není fingovaná.

Vůbec bych se nedivil, kdyby mě začal budit ze spaní skřehotavý hlas papouška pana Barrosa: „Eurrra, eurrra!“.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Karel Marx 1928-2015

Ve věku 87 let zemřel začátkem prosince významný malíř, kostýmní výtvarník a scénograf Karel Marx.

Absolvent sklářské odborné školy v Železném Brodě a AMU v Praze, obor scénografie. Žák prof. Trostera. V letech 1962-1968 výtvarník Čs. televize, 1968-1983 scénograf kladenského divadla. Od roku 1983 výtvarník ve svobodném povolání.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, toto vydání Odrazu je první v novém roce, proto si Vám dovoluji ještě jednou popřát hodně zdraví, úspěchů a spokojenosti v roce 2016.

Ředitel základní školy rezignoval

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Díky za pomoc potřebným

Na některé články v našem Odrazu se ani reagovat nechce. Ten o sbírce na Blešáku, který napsala do listopadového čísla paní Ladislava Jakobová, je ale pravým opakem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Hrr na dlažbu!

Pan Ing. arch. Komrska je ve svém článku z prosincového Odrazu nějaký zhrzený. Možná je smutný, že se nerealizovaly jeho úpravy Žalovského potoka, které přednášel svého času coby člen komise životního prostředí a které si nezadaly se Zemanovými plány na vybudování průplavu Dunaj-Odra-Labe...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Roztoky, Zámek 1, tel. 233 029 011,

e-mail: muzeum@muzeum-roztoky.cz

Otevřeno: st-ne 10.00-18.00 hod.

V návštěvní době je otevřena kavárnička "Pro Vás".

Knihovna muzea otevřena: st 8.00-12.00 a 12.30-16.30 hod.

Vstupné: Výstavy, Zámek - základní 50 Kč, snížené 30 Kč, rodinné (2 dospělí + max. 4 děti) 130 Kč

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Z deníku Městské policie Roztoky

V této rubrice bychom rádi občany Roztok informovali o činnosti Městské policie Roztoky, a to za období od 27. 11. 2015 do 28. 12. 2015:

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

R.I.P. (za Jiřím Paďourem)

V pátek 11. prosince jsem byl cosi vyřizovat na teologické fakultě v Dejvicích a na chodbě jsem míjel vystavené portréty českých a moravských biskupů. Na chvíli jsem se zastavil u známé tváře připomínající svým hustým vousem spíše nějakého mnicha poustevníka či hajného - Jiřího Paďoura. Chvíli jsem u něj postál a v duchu zavzpomínal na chvíle, kdy byl duchovním správcem v Roztokách.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah