hřiště

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

TJ Sokol Roztoky - už se hrabe... A všichni se těšíme!

Náhled (zatím) na projektovém prkně, snad brzy naživo....

Tak už to začalo! A co? Rekonstrukce atletického stadionu! Atleti brigádnicky vyklidili skladiště, nostalgicky se rozloučili s dráhou a starosta TJ Sokol Roztoky, Ing. Martin Švarc, pomyslnou startovní pistolí vystřelil a rozjel rekonstrukci dráhy a sektorů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

O čem jednalo červnové zastupitelstvo

Po měsíci jsme se opět se zastupiteli setkali, abychom projednali a posunuli věci v našem městě zas o kousek dál. Debata nad některými body byla jako vždy názorově pestřejší, dotazy padaly zejména kolem připomínek k regulačnímu plánu Dubečnice. Finanční příspěvek pro naší základní školu naopak schválili všichni zastupitelé jednohlasně.

Návrh územní studie Přívoz nabízí možnosti využití nejen občanům roztockého břehu

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Hřiště na školní zahradě - zkušenost

Během posledního roku jsem se svými malými dětmi zamířila dvakrát dopoledne na klouzačky u roztocké školy. Nešli jsme tam jako na veřejné dětské hřiště, nýbrž jednou místo kroužku v Rožálku, který byl zrušen, a já jsem chtěla dětem dopřát jinou zábavu, podruhé po skončení kroužku na snědení svačiny na čerstvém vzduchu. V obou případech přišel pan školník a sdělil nám, že to není veřejné dětské hřiště a ať opustíme daný prostor.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Sportovat od... do...

Nevycházím z údivu. Podělím se s vámi o zážitek. Je pozdní svěží večer, před osmou, skupina dvanácti dospělých lidí hrající volejbal a skupina osmi dospělých lidí hrající stolní tenis, v osm přicházejí městští strážníci, kteří všechny sportovce slušně vypoklonkují z hřiště. My jsme jen sklopili zraky, sklapli podpatky a potupně opustili herní prvky - pingpongový stůl nevyjímaje, ač ten není „za plotem - v prostorách hřiště", stejně jsme byli vykázáni.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Září se v Roztokách již tradičně nese ve znamení kultury a zajímavých akcí. Největší událostí byly bezesporu Slavnosti pravého a levého břehu, ze kterých přinášíme fotoreportáž na dalších stránkách tohoto vydání Odrazu. Dále to byl koncert a den dětí u sokolovny, taneční zábava a dětský bazárek U Šraněk, jiřinkové slavnosti, řemeslnické trhy Festero, loď Tajemství bratří Formanů, taneční vystoupení a divadlo Na Růžku či sportovní sokolení.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Malé dětské hřiště v areálu TJ Sokol Roztoky

Naší TJ se podařilo dle plánu realizovat malé dětské hřiště. Zatím je to několik herních prvků, betonový stůl na stolní tenis a čtyři lavičky. Postupně budeme prvky rozšiřovat za laskavého přispění sponzorů.

 

Celkové náklady dětského hřiště činily 96 894 Kč. Z toho TJ Sokol Roztoky získala dotaci 87 204 Kč na zařízení hřiště od SZIF, MAS Přemyslovské střední Čechy, z.s.p.o.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Z jednání o hřišti

Přestože v některých ohledech teprve hledáme společnou řeč, můžeme z několika proběhlých jednání uvést alespoň následující:

Budeme se snažit respektovat existující záměr obnovy vypracovaný ing. ak. arch. Sylvou Matějkovou. Do budoucna budeme usilovat o úplnou realizaci této koncepce.

Je třeba si více vážit stavitelů hřiště a dobrovolníků vůbec a lépe s nimi komunikovat ze strany MÚ.

Budeme podporovat jejich zapojení do obnovy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co bude dál s duchem žalovského hřiště?

Z hřiště u žalovské školy podle pana Klinkery, viz Odraz č. 1/2012, prý zmizel dobrý duch! Dobrý duch hřiště nezmizel, dobrým duchem hřiště jsou naše děti, které se na něm pohybují a využívají ho. Do jisté míry chápeme rozladění pana Klinkery, neboť před 12 lety zde spolu s dalšími rodiči vykonal kus dobré práce. Hřiště však musí být pro děti naprosto bezpečné a dostatečně kreativní, nejen pro radost z pohybu, ale také proto, aby mohly prvky na hřišti využívat jak v hodinách tělocviku, tak v odpoledních hodinách v rámci družiny či o víkendu s rodiči.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Z hřiště u žalovské školy zmizel dobrý duch, co bude dál?

7. prosinec 2011 byl v historii hřiště u žalovské školy velmi smutným dnem. Městský úřad odstranil všechny dosud zbývající prvky, které vytvořili vlastníma rukama rodiče a děti při budování hřiště v létě roku 2000.

Je to již druhé bourání hřiště stejným bezohledným postupem. Na jaře roku 2005 bylo hřiště městským úřadem téměř srovnáno se zemí. Lidi, kteří se zasloužili o budování hřiště, úřad tehdy vůbec předem neinformoval.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah