revitalizace

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ke studii v lokalitě Přívoz

Lávka u přívozu je velice dobrý nápad, ale proč volit variantu na ostrůvek s výhledem na čističku a továrnu a v záplavovém místě a nespojovat druhý břeh, kde je velice příznivá cesta pro cyklisty a bruslaře s možností posezení a občerstvení. Proč budovat sportoviště na ostrově, kde je i cítit zápach z čističky i chemičky? Vybudované hřiště v ulici Tiché údolí je neudržované a nevyužívané. A jak se vám líbí přístup do Roztok od Únětic u vyhořelé "Maxmiliánky" a bývalého koupaliště? Pěkná vizitka Roztok.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Školní náměstí - Potěmkinova vesnice

V roce 2012 proběhla oprava komunikací na Školním náměstí a byly osazeny obrubníky u chodníků a ve střední části náměstí u parku. Na posledním jednání zastupitelstva se zastupitelé konečně asi po třech měsících dostali k projednávání zpráv z kontrolního výboru, kdy jedna kontrola se týkala i Školního náměstí. Z kontroly plyne, že náklady na opravu Školního náměstí v roce 2012, tedy náklady na ty obrubníky a opravu komunikací, překročily uzavřenou smlouvu o více než 700 tisíc korun.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Hřiště snů

Poslední dobou generuje dosti povyku kauza revitalizace dětského hřiště, jíž bych také rád věnoval pár slov. Domnívám se, že stávající hřiště zůstalo trčet koncepčně ve 20. století a řešit jej nabídnutou formou (tzv. public-private partnership) by mohlo být pro město levné a elegantní.

Krátká glosa k diskuzi o dětském hřišti

I já se chci touto cestou zastat záměru revitalizace dětského hřiště v ulici Obránců míru. To proto, aby pan Viktor Krejča ml. neměl pocit, že on a pan místostarosta René Šefr stojí sami proti všem.

Mamíí E! E!

...aneb co si povídají děti s rodiči na dětských hřištích a pan Kaláb z druhé strany zaslechl.

Syndikovat obsah