Tisknout, netisknout...

Poté, co v minulém čísle Odrazu vyšly dva články věnované problému migrace, se na sociálních sítích rozeběhla diskuze, zda taková témata vůbec do našeho městského měsíčníku patří.

Jsou na to samozřejmě dva názory. Podle jednoho by se Odraz měl věnovat výhradně záležitostem žalovským a roztockým, maximálně s přesahem do okolních obcí. Na druhé straně stojí tvrzení, že Roztoky nelze izolovat od okolního světa a že to tedy analogicky platí i pro Odraz.

Oba dva názory jsou legitimní a nebudu zastírat, že ani členové redakční rady nenahlížejí na tento problém jednotně.

V tomto konkrétním případě si ale myslím, že redakční rada jednala rozumně. Oba články byly původně zaslány již do prosincového čísla. To však bylo dostatečně naplněno lokálními informacemi, které zcela logicky dostaly přednost. V lednovém čísle naopak bylo volného místa dost, a tak články o migraci otištěny byly, byť za menšinového nesouhlasu části redakční rady.

Kontroverzní situace plodí kontroverzní názory. Pokud jsou formulovány v přijatelných mezích a nepřekračují rámec zákona, není důvod je netisknout. Je třeba si vážit lidí, kteří se nebojí vyjádřit svůj názor a podepíší se pod něj. Nemusíme s nimi přece souhlasit a můžeme svobodně vyjádřit opačné stanovisko.

Voltairovi je připisován výrok: "Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat." Citát pravděpodobně není autentický, ale vyjadřuje nepopiratelný Voltairův smysl pro toleranci odlišných názorů.

Máme ho také?

Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.