Tradiční zahradní koncert netradičně na louce před městským úřadem

Zahradní koncert žáků naší základní umělecké školy jsme letos kvůli probíhajícím úpravám na školní zahradě uspořádali na louce před městským úřadem.

Naše smysly okouzlily nezapomenutelné umělecké výkony mladších i starších žáků.

V bohatém repertoáru si tak přišel na své každý z nás. Po hudebním úvodu, zahrnujícím vážnější i veselejší skladby světoznámých skladatelů, vystoupili mladší žáci s překrásným tanečním programem. Více než dvě stovky diváků se mohlo během večera přesvědčit o skvělých výsledcích, kterých díky své píli a trpělivému vedení svých pedagogů žáci za uplynulý školní rok opět dosáhli. Kostel Narození sv. Jana Křtitele v bezprostřední blízkosti louky dodával atmosféře koncertu také duchovní rozměr.

Všem, kdo se na organizaci koncertu podíleli, bych chtěla moc poděkovat. Zejména panu Josefu Sládkovi, řediteli Technických služeb, za posekání louky a zajištění zázemí pro diváky. Dobrovolným hasičům za zajištění přístřešků pro diváky i účinkující. Paní Mirce Kalinové, vedoucí sociálního odboru, za laskavou péči o roztocké seniory, kteří byli na letošním zahradním koncertu významnými hosty. Panu Bohumíru Šléglovi, řediteli roztocké základní umělecké školy, jenž se vždy s chutí pustí do každé akce, kde mohou svůj um prezentovat všichni „jeho“ žáci, a který také podpořil myšlenku propojení nejmladší a nejstarší generace i na tomto koncertu. Děkuji všem účinkujícím a učitelům i všem trpělivým rodičům, kteří svým dětem dávají příležitost zažít radost z hudby a tance.

Děkuji roztockým babičkám a dědečkům, kteří dorazili na koncert v plné síle a s nadšením si užívali hudbu i tanec v podání naší nejmladší generace.

Milé maminky, vážení tatínkové, milé děti, babičky i dědečkové, těším se na viděnou s vámi na Dni dětí a seniorů, který pro vás letos nachystáme v sobotu 6. září od 15 hodin na louce před městským úřadem.

Marie Šlancarová
předsedkyně zdravotní a sociální komise

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Chvályhodný počin | Stanislav Boloňský
Podzim a konec roku na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Koncertní sezona na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Koncert učitelů | Jaroslav Drda
Podzim na ZUŠ | Bohumír Šlégl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.