Třešňovka: nestavět!

V uplynulých týdnech rozbouřil hladinu veřejného mínění zejména v dolních Roztokách návrh na pořízení změny územního plánu. Týkal se části Riegrovy ulice, přesněji začátku někdejší třešňové aleje, vedle trafostanice, a žadatel usiloval o zařazení ploch sloužících pro výrobu a skladování.

Chtěl bych ujistit občany Riegrovy ulice i podobně cítící (a petici podepisující) spoluobčany, že tato změna nemá šanci projít. Pozemek, kde by žadatel chtěl postavit sklady a zázemí firmy, je v ochranném pásmu rezervace, kde je takováto výstavba v zásadě vyloučena. Neumím si také představit, že by současné zastupitelstvo posvětilo přeměnu části rezidenční čtvrti tak zásadním způsobem, a povolilo navíc, aby zde razantně ubyla zeleň.

Pozemek, o kterém se jedná, je privátním vlastnictvím. Je zatravněný a jsou na něm náletové dřeviny. Pokud by se dalo dohodnout s majiteli, bylo by optimální pozemek kultivovat, případně časem odkoupit do vlastnictví města.

Navazuje na něj zrušená silnice, která by možná snesla lepší využití než dnes, kdy zarůstá „bejlím“. Výstavba, tím víc výstavba hal, průmyslových provozů a skladů, by však na tomto místě měla být podle mého názoru tabu provždy.

Tomáš Novotný
místostarosta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.