Tříkrálová Okoř 2013

Neuvěřitelné, jak ten čas letí. Opět je za námi další ročník tříkrálového pochodu. Po pětačtyřicáté vykročili do nového roku pochodníci, kteří se nezalekli špatné předpovědi počasí. To nám nakonec docela přálo, až na pár drobných přeháněk, které nijak neovlivnily náladu zúčastněných. Na trať vyrazilo na tři sta padesát pochodníků, kteří svůj zájem rozdělili mezi trasy 28, 13 a 16 kilometrů. Několik dálkoplazů vyrazilo i na náročnou čtyřicítku...

Na Okoři čekal účastníky sokolník se svými dravci a nutno podotknout, že letos bylo vystoupení velmi poutavé a sklidilo velký úspěch. Všem, kteří došli až do cíle, zazpívali tři králové a po malém občerstvení si mohli pod bedlivým dozorem „svatého otce“ vyzkoušet, jak se kdysi psalo husím brkem, od žoldáka získali pečeť s císařským razidlem a někteří i pamětní minci. Ti, kteří cestou odpověděli na záludné otázky Malého turistického sázení, byli odměněni cenami, všichni pak si odnesli alespoň malou drobnost a hlavně dobrý pocit, že do toho dalšího roku vykročili tou správnou nohou.

Za TOM Svišti Jindra Zoufalá

Dík za přípravu pochodu

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě a zajištění všeho nezbytného: Středočeskému muzeu v Roztokách, Vinným sklepům Roztoky, Jitce Ramdanové a jejím ratolestem Emě a Maxovi, Tomáši Radovi, Kristýně Zoufalé a členům Tomf-tom, Haně Ilenčíkové s manželem Mírou, Tomáši Levému se ženou Luckou, ústředí tomíků, Petru Balcarovi, Standovi Levému a především Jindře Zoufalé, která se na organizaci podílela hlavní měrou.

Tomáš Novotný

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Tříkrálová Okoř | Zuzana Antošová
46. ročník novoročního pochodu Tříkrálová Okoř | Roztocké turistické oddíly mládeže

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.