Turistické oddíly mládeže Roztoky Vás zvou na 48. ročník pochodu Tříkrálová Okoř 2016

Start a prezentace:

sobota 9. ledna 2016 od 7.30 do 9.00 hodin u základní školy, ul. V Nových Vokovicích, ve Vokovicích - Veleslavíně, Praha 6.

Pro roztocké účastníky pochodu bude v 8.00 hodin přistaven autobus před sokolovnou (jednotné jízdné 30 Kč)

Vezměte s sebou: tužku, papír, mapu KČT č. 36 (Okolí Prahy-západ), případně mapu KČT č. 9 (Podřipsko), jídlo, dobré obutí a oblečení, dobrou náladu.

Trasy:

■ 28 kilometrů: Veleslavín - stará škola, Nebušice, Sv. Juliána, Tuchoměřice, Číčovice, Okoř, Noutonice, Velké Přílepy, Statenice, Černý Vůl, Únětice, Tiché údolí, Roztoky - zámek a Středočeské muzeum, cíl.

■ 13 kilometrů: Až na Okoř je cesta stejná jako trasa 28 kilometrů. Na točně autobusů u potoka před hradem bude v 12.10 a 13.30 hodin (v případě většího zájmu se autobus na Okoř vrátí ještě jednou) připraven autobus, který odveze ty, kdo chtějí absolvovat zkrácenou trasu. Autobus jede do zastávky Roztoky-nádraží. Cena autobusu je 30 Kč. Možnost využít i bus č. 350 (PID) z Okoře do Roztok.

■ 16 kilometrů: Veleslavín - stará škola, Nebušice, Sv. Juliána, dále podle Únětického potoka do Statenic. Po modré dále přes Černý Vůl, Tiché údolí, Středočeské muzeum a zámek. Tato trasa nevede přes Okoř.

44 kilometrů: Až na Okoř je cesta stejná jako trasa 28 kilometrů. Dále po červené přes Zákolany, Otvovice dále po žluté -Holubice - Kozinec - Tursko. Po silnici do Úholiček - Podmoráně. Od nádraží v Úholičkách po zelené kolem Vltavy přes Levý Hradec do roztockého zámku.

Upozornění:

Od startu ve Vokovicích až k Sv. Juliáně je trasa značena vlastním značením, dále pokračujte po červené až na Okoř.

Z hradu do Roztok po modré. Hrad bude zpřístupněn od 10.00 hodin. U kaple v Číčovicích prodej rozličného občerstvení, zejména grilovaných párečků a klobásek.

V cíli v Roztokách Vás uvítají králové či králky, obdržíte malou upomínku a občerstvení. Na Okoři se můžete zúčastnit Matusa - Malého turistického sázení. Na vítěze čeká v Roztokách odměna.

Od 11 do 14 hodin bude na Okoři vystupovat sokolník s dravci.

Kontroly: start - Okoř - restaurace Dělová bašta - cíl

Cíl: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy (zámek) - do 17.30 hodin

Na akci srdečně zveme všechny milovníky pochodů a ty, kteří chtějí vesele vyšlápnout do nového roku.

Za finanční podporu děkujeme městu Roztoky, dále pak Středočeskému muzeu za dlouholetou spolupráci a obci Okoř za zpřístupnění hradu Okoř.

Sponzoruje firma Vinařství Ludwig, s.r.o. www.trikralovaokor.a-tom.cz 

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Roztockému fotbalu se daří | Tomáš Novotný
Tříkrálová Okoř | Zuzana Antošová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.