Turnaj pro Tadeáše

Jmenuji se Tadeáš Tobiška - narodil jsem se 22. 4. 2008, spolu s bráchou Lukášem jsme přišli na svět o pár týdnů dříve. Můj vývoj vypadal docela dobře, byl jsem trochu menší (1650 g), ale lékaři říkali, že bráchu doženu. Po očkování se ale vše změnilo. jejich závěr zněl: dětská mozková obrna - kvadruparéza (tzn. nebude s největší pravděpodobností nikdy chodit a bude upoután na lůžko), dál se diagnózy jen přidávaly - centrální porucha zraku, lehká mentální retardace, epilepsie. V loňském roce jsem musel na operaci obou nohou kvůli velkému svalovému napětí (tenotomie). Jezdíme na rehabilitační a hiporehabilitační pobyty, do lázní, pravidelně jezdím na koni, s mamkou stále cvičíme „vojtovku“, chodíme plavat, jezdím na kole a dělám vlastně skoro všechno jako brácha. jen chodit jsem zatím nezvládl. S bráchou chodíme do stejné školky v Roztokách - je tam spousta dětí a mám svou asistentku a dvě úžasné paní učitelky. Miluji koně a psy, strašně rád poslouchám písničky Karla Gotta, nejraději si hraji s legem a auty.

Moje největší přání je vlastní vozík, abych byl více soběstačný a mohl se sám doopravit, kam potřebuji, a zvládat doma více „práce“. Nyní jsme vozík vyzkoušeli na rehabilitačním pobytu v Českých Budějovicích a je opravdu super. Naučil jsem se s ním jezdit během jednoho dne, zajet do výtahu, vyjet, zajet na pokoj, dokonce dosáhnu na kliku u dveří a mohu si dveře otevřít sám, je to paráda.

Chtěla bych poděkovat organizátorům Volejbalového turnaje pro Tadeáše, který se konal 30. 11. 2013 v Sokolovně Roztoky. Během tohoto turnaje se vybralo pro Tadeáše bezmála 11 000 Kč, tyto peníze budou nyní využity na zaplacení vozíku pro Tádu. Děkuji i všem, kteří přišli a tuto akci podpořili, dětem, pedagogům a kuchařkám mateřské školy v Přemyslovské ulici za perníčky, které na tuto akci upekly a ozdobily. (Cena vozíku je 84 329 Kč - pojišťovna nám i přes odvolání vozík neschválila, 30.000,- bude uhrazeno z finančního daru nadace, 11.000,- z vybrané částky volejbalového turnaje, 2.000,- z daru žáků 8. třídy v Chotíkově, zbylou částku budeme hradit z vlastních zdrojů).

Moc děkujeme,

Tobiškovi

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.