Olga Vavřínová

Všechny příspěvky autora...

Olga Vavřínová, 13.6.2014
V únorovém Odrazu byl uveřejněn článek, ve kterém autor doporučoval občanům města podat na radnici náměty pro zpracování nového územního plánu (ÚP) města do konce května. Tato informace není úplně přesná. Občané mohou totiž svoje náměty k ÚP, či jeho změně nebo úpravě podávat prakticky kdykoli. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 6/2014 územní plán Názory
Olga Vavřínová, 14.2.2014
V roce 2012 proběhla oprava komunikací na Školním náměstí a byly osazeny obrubníky u chodníků a ve střední části náměstí u parku. Na posledním jednání zastupitelstva se zastupitelé konečně asi po třech měsících dostali k projednávání zpráv z kontrolního výboru, kdy jedna kontrola se týkala i Školního náměstí. Z kontroly plyne, že náklady na opravu Školního náměstí v roce 2012, tedy náklady na ty obrubníky a opravu komunikací, překročily uzavřenou smlouvu o více než 700 tisíc korun. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál investice Odraz 2/2014 revitalizace školní náměstí Názory
Olga Vavřínová, 14.2.2014
Článek pana starosty Jakoba (TOP 09) v minulém Odrazu ohledně zástavby v Nádražní ulici je obratnou a brilantní slovní ekvilibristikou, kterak přehodit vlastní neobratnost na někoho jiného a naznačit, že opozice za všechno může. Vedením města zastupitelstvu předložené návrhy na pořízení regulačního plánu Roztoky - Nádražní ulice, zastupitelstvem města v roce 2011 nepřijaté (za to může opozice) či zastupitelstvem přijaté v roce 2012 jsou kvůli svojí formulaci neplatné. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál nádražní ulice Odraz 2/2014 výstavba Názory
Olga Vavřínová, 14.12.2013
Záměr majitele průmyslového areálu v Nádražní ulici (společnost Nádražní 23, s. r. o.) postavit na svých pozemcích rozsáhlou bytovou výstavbu na místě neužívaných prázdných budov a rozsáhlého stavebního dvora firmy Pohl, se datuje již od konce roku 2010. Jak to ale bude vypadat, se veřejnost a zastupitelé města poprvé mohli dovědět až v úterý 26. 11. 2013, a to jen díky tomu, že zastupitelé si i přes odpor vedení města vynutili veřejnou prezentaci. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál nádražní ulice Odraz 12/2013 výstavba Názory
Olga Vavřínová, 11.11.2013
Snaha vedení města, zvláště pak místostarosty za ODS Jandíka o budování nových povrchů dosud nezpevněných komunikací ve městě, je chvályhodná. Má to ale jeden háček. Ten nový povrch, který všichni ocení a budou za to body ve volbách, je ve skutečnosti „třešinkou na dortu“ poté, co se vyřeší vše, co pod tím povrchem je. Sítě, přípojky, případně chybějící kanalizace a odvod dešťových vod. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál komunikace Odraz 11/2013 výstavba Názory
Olga Vavřínová, 7.6.2013
Vítězem výběrového řízení na dostavbu ZŠ se stala společnost Metrostav za cenu 69 miliónů korun bez DPH. Pro město je to opravdu skvělá zpráva, protože tato cena je zcela bezkonkurenční a v tom je pravděpodobně to čertovo kopýtko. Rozpočtově v rámci projektu činila cena dostavby necelých 130 miliónů Kč a v rámci zadávací dokumentace pro výběrové řízení město zadalo cenu limitní 95 miliónů korun. Z 11 uchazečů o dostavbu byla společnost Metrostav s cenou 69 miliónů Kč jasným vítězem. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál dostavba Odraz 6/2013 škola Názory
Olga Vavřínová, 5.4.2013
Poplatky za odpady Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál odpad Odraz 4/2013 poplatky veřejné zakázky Názory
Olga Vavřínová, 17.3.2013
Komunální odpad | ilustrační foto | GFDL Pro jasné vysvětlení, proč občané opravdu nemuseli stát ve frontách u pokladny na radnici a nemuseli platit poplatek za odpady, ocituji část dopisu, který Ministerstvo vnitra ČR rozesílalo všem obcím a městům a jehož text již půl roku leží na radnici.
Číst dál odpad poplatky Názory
Olga Vavřínová, 8.3.2013
NEPLAŤTE 500 Kč, protože tato částka je pro letošní rok nevymahatelná! Může za to novela zákona, podle které, když chtějí obce vybírat poplatek za odpady, musí ZM schválit vyhlášku novou. Vyhláška musí být vyvěšena na úřední desce 15 dní, pak teprve začne platit. Účinnost vyhlášky bude tedy až od 1.4.2013. Z toho plyne, že za leden, únor a březen 2013 město poplatek vybírat nemůže. Proč tedy platit 500 Kč, když za rok 2013 bude poplatek činit pouze 450,- Kč? Olga VavřínováD.O.S.T.
Číst dál odpad poplatky Názory
Olga Vavřínová, 4.1.2013
• V jednom svém předchozím článku v Odrazu jsem zmínila peripetie ohledně absence platného organizačního řádu městského úřadu. Ze zákona schvaluje organizační řád rada města, ovšem někdo ten řád musí vytvořit, nejlépe tajemník, kterého tímto úkolem rada města pověří. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál městský úřad odměny Odraz 1/2013 organizační řád Názory