Michal Hadraba

Všechny příspěvky autora...

Michal Hadraba, 14.4.2018
Každý, kdo udrží v ruce tužku, dnes píše zasvěceně o tom, jak je v Roztokách „naprosto neuspokojivě" řešena otázka školy, každý má v rukávu nějakou tu „přeci jasnou jak facka" ideu, jak by se měla škola „koncepčně" dostavět. Přesně vědí, že pro správnou koncepci je potřeba demografická studie, bez níž nelze žít, natož budovat nějaké školní koncepce. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál demografie hadraba Odraz 4/2018 škola školy Názory
Michal Hadraba, 14.10.2016
Jak již napsala Marie Šlancarová ve zprávách z městského zastupitelstva, zastupitelé schválili finální podobu regulačního plánu Dubečnice. Je to pěkný výsledek více než dvouleté práce architektů, pořizovatele a též zástupců města. Regulační plán se podařilo naprojektovat a schválit v rekordním čase, cca 6 měsíců - práce započaly fakticky v dubnu. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál dubečnice Odraz 10/2016 regulační plán Názory
Michal Hadraba, 14.10.2016
Spolu s memorandem o spolupráci při výstavbě VTP Žalov byla na zářijovém zastupitelstvu schválena též změna zadání RP Horní Žalov, spočívající ve vyjmutí území potřebného pro výstavby VTP a ZŠ z regulačního plánu. Následně bude městskou radou vydána výjimka ze stavební uzávěry. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 10/2016 regulační plán VTP žalov Názory
Michal Hadraba, 14.10.2016
Na zářijovém městském zastupitelstvu bylo schváleno memorandum o spolupráci při výstavbě VTP (vědecko-technických parků) Žalov a nové ZŠ Žalov. Stalo se tak po velmi bouřlivé diskusi. Mnoho demagogických argumentů se ozývalo hlavně z řad opozice. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál memorandum Odraz 10/2016 škola trigema VTP Zprávy
Michal Hadraba, 15.4.2016
Jakožto zastupitelé zvolení za Sakuru jsme se po dohodě s koaličním partnerem TOP 09 rozhodli nepokračovat v koaliční spolupráci s Občanskou demokratickou stranou. Důvodem je trvalé nepřiměřené prosazování populistických návrhů roztocké ODS a opakovaná útočná vyjádření vůči koaličním partnerům. Děkujeme bývalému místostarostovi J. Hukovi, který byl nominován ODS. Spatřovali jsme v něm korektního a solidního partnera a budeme velmi rádi, bude-li v místní politice nadále činný. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál koalice Odraz 4/2016 rozpad Názory
Michal Hadraba, 15.4.2016
Práce na regulačních plánech nám opět trochu pokročily a je načase, abyste se do procesu jejich tvorby zapojili i vy, roztočtí občané. ROZTOKY HORNÍ ŽALOV ZÁSTAVBA ÚZEMÍ PŘI ULICI ZA CIHELNOU - OVĚŘOVACÍ STUDIE INGARCHjI.FALTEJSEK ATELIER4 S.R.O. - 11/2015 Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Horní Žalov na panenské Odraz 4/2016 regulační plán solníky Zprávy
Michal Hadraba, 25.7.2015
Tímto článkem bych rád navázal na článek kolegy Zdeňka Richtera o územních plánech v dubnovém Odrazu. Jak jste si, vážení čtenáři, mohli přečíst, projednává se v současné době nový územní plán pro sídelní útvar města Roztoky. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 7-8/2015 regulační plán výstavba Zprávy
Michal Hadraba, 12.6.2015
Snad žádný bod v tomto volebním období nevzbudil tak plamennou diskusi v zastupitelstvu jako snaha o regulaci hlučných činností v neděli a o svátcích. Zejména u kolegů z ODS vyvolal vlnu ostrého nesouhlasu. Především pak mladší ze zastupitelů ODS dštil litanie o omezování svobody jednotlivce a předpovídal hrůzné příběhy o šikaně nebohých občanů ze strany všudypřítomné městské policie. Zapomněl jaksi, že svoboda jednotlivce není nekonečná a končí přesně tam, kde začíná svoboda a právo druhého. Jedním z nich je i právo na klid. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál hluk Odraz 6/2015 vzhláška Názory
Michal Hadraba, 12.6.2015
V minulých týdnech se zejména v souvislosti s diskusemi o využití vil v Tichém údolí sneslo jak v Odrazu, tak na veřejném slyšení několik uštěpačných poznámek na hlavu roztockých spolků. Plénem se nesly ultrapravičácké myšlenky o tom, že činnost těchto sdružení, a veřejné kulturní akce v Roztokách vůbec, jsou určeny pouze pro malou hrstku nadšenců (nebo cvoků?) a jako takové by bylo nejlíp je přestat podporovat. Člověk rozumný (rozumějme modře smýšlející) si podle šiřitelů těchto myšlenek kulturu samozřejmě vybere a hlavně zaplatí sám. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 6/2015 spolky vily Názory
Michal Hadraba, 18.7.2014
Tak mi opět v květnu nevyvezli popelnici. Minulý rok jsem z toho byl překvapený, ale letos již přesně vím, kolik uhodilo (navíc na popelnici byl milý vzkaz od pánů popelářů). Nemám nalepeno. Poplatek jsem zaplatil včas, ale vyzvednout si nálepku na úřadě jaksi nezbyl čas. Tedy jsem si doběhl pro nálepku za úředníkem nyní, ovšem popelnice (již pěkně uleželá) si bude muset počkat do příštího týdne. Představte si, že by se takto choval nějaký soukromý podnikatel. Nezaplatili jste nám za internet? Žádné upomínky, upozornění, výzvy, to je pro měkouše. Lup, a jste odpojeni. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál neplatiči odpad Odraz 7-8/2014 Názory