Petra Hradecká

Všechny příspěvky autora...

Petra Hradecká, 30.4.2017
K začátku května patří už neodmyslitelně tradiční výstava a soutěž veteránů pořádaná už 38 let v areálu Středočeského muzea v Roztokách. Akci není třeba příliš představovat, stala se za ta léta jednou z nejvýznačnějších kulturních událostí ve městě. I letos, 8. května zaplní zámeček a odpoledne i serpentinu a náměstí přehlídka vozů, jejichž záruční lhůta už dávno uplynula.
Číst dál Kultura veteran car club veteráni
Petra Hradecká, 30.4.2016
Oblíbenou každoroční akci Soutěž elegance historických vozidel, jinak též známou jako "roztočtí veteráni", není třeba představovat. Kulturní akce, která se bude konat letos opět 8.5.2016 v roztockém zámečku, oslaví úctyhodné 37. narozeniny. Méně se už v Roztokách ví, že zdaleka nejde o jedinou akci, kterou její organizátor, Veteran Car Club Praha, pořádá. Sezóna veteránských akcí tradičně začíná podnikem Prvomájový piknik. Veteráni jedou "piknikovat" na předem určené míst, kterým např. letos je Golf Club Konopiště.
Číst dál Kultura soutěž elegance středočeské muzeum veteráni
Petra Hradecká, 12.6.2015
Říká se, že nic není starší než včerejší noviny a tentokrát jsme si dali s reportáží z festivalu Zámeček opravdu záležet... Letošní obrázky z festivalu, který proběhl před necelými dvěma týdny, ale za to čekání stojí. Fotky poskytnul Honza Žirovnický.
Číst dál festival Festival Zámeček hudba Kultura
Petra Hradecká, 18.5.2015
Před týdnem se v Roztokách konal 36. ročník soutěže elegance historických vozidel. Počasí přálo a akce se vydařila - do zámečku ten den zavítalo na 1500 návštěvníků. Stovky dalších mohly obdivovat auta při jejich cestě na náměstí a zpět. Připomínáme akci obrazovou a videoreportáží.
Číst dál akce Kultura obrazem středočeské muzeum veteráni výstava
Petra Hradecká, 24.4.2015
8. května 2015 se v roztockém zámečku koná již 36. ročník Soutěže elegance historických vozidel. Nejen o akci jsme hovořili s ředitelem soutěže, panem Jiřím Černým z Veteran Car Clubu Praha.
Číst dál Jiří Černý Kultura rozhovor veteráni
Petra Hradecká, 5.6.2014
Poslední květnový den přivítal areál roztockého zámku již tradiční roztocký letní hudební festival Zámeček. Jako obvykle jsme byli u toho.   Na rozdíl od loňského deště letos festivalu počasí přálo (foto: Petra Hradecká)
Číst dál festival Festival Zámeček Kultura video zámeček
Petra Hradecká, 13.5.2014
Roztocký zámeček přivítal 8.5.2014 již 35. ročník soutěže elegance historických vozidel: tradiční roztocké veterány. Ačkoliv od rána všichni sledovali počasí s obavami a pošmourná obloha nenabízela mnoho důvodů k optimismu, nakonec vše dobře dopadlo. Dorazilo přes sto kusů techniky: aut, motorek, ale i náklaďáků, traktorů a dokonce i jedno letadlo a přes 1800 návštěvníků si přišlo na své. Přinášíme obrazovou reportáž.
Číst dál akce Kultura obrazem veteráni výstava
Petra Hradecká, 7.6.2013
Letošní třetí ročník festivalu Zámeček pronásledovala smůla na počasí. Většina soboty 1.6.2013 propršela, což pro festival pod otevřeným nebem není nikdy dobrá zpráva. Navíc dojem z festivalu překryla následující povodeň. Přestože diváky sužoval déšť a část programu musela být změněna, na místě panovala skvělá nálada.
Číst dál festival Festival Zámeček Kultura video zámeček
Petra Hradecká, 4.6.2012
2.6.2012 se v parku roztockého zámečku konal druhý ročník festivalu Zámeček 2012. Představily se skupiny The Quoters, ArtVox, Fadžitulikistulán, Vintage Wine, Blabuburo, Boband, Bluesberry, Zima, Happy Aquarium a Zajetí kouře. Nabízíme obrazovou reportáž.
Číst dál festival hudba Kultura RR video zámeček
Petra Hradecká, 13.5.2011
V neděli 8. 5. 2011 se v Roztokách opět konala tradiční přehlídka a soutěž elegance historických vozidel. Přinášíme Vám z ní obrazovou reportáž.
Číst dál Kultura středočeské muzeum veteráni video výstava