Tomáš Zděblo

Všechny příspěvky autora...

Tomáš Zděblo, 3.12.2017
Tento funebrácký bonmot konečně platí v celém svém rozsahu i pro vřesoviště na Řivnáči. Po dlouhých letech zde kromě přestárlých keříků vřesu spějících ke svému přirozenému zániku konečně vyráží první nové semenáčky, které dávají naději na jeho obnovu. Donedávna byla pravdivá pouze druhá polovina titulku - přestárlé, zmenšující se ostrůvky vřesu odumíraly a celé vřesoviště spělo mílovými kroky k zániku.
Číst dál řivnáč vřesoviště Názory
Tomáš Zděblo, 27.4.2017
Na začátku týdne vyvolala v místní FB skupině zpráva o údajně chystaném kácení aleje na Holém vrchu menší bouři ve sklenici vody. Zdálo by se, že bych z titulu své práce měl takovým plánům zuby nehty bránit, přísně hledět úřadům pod prsty a nadšeně podepsat zveřejněnou petici (i na tu došlo!).
Číst dál kácení stromy životní prostředí Názory
Tomáš Zděblo, 18.6.2016
Myslím si, že mnoho z nás Roztockých je právem hrdých na místní bohatý spolkový život. Podpoře sportu, volnočasových aktivit a mimoškolního vzdělávání dětí i kultuře se v Roztokách s nasazením věnuje velké množství dobrovolníků i profesionálů. Nemám mnoho příležitostí srovnávat, přesto mám ale pocit, že jsou tím Roztoky výjimečné a že není vůbec na škodu připomínat si, že to není samozřejmostí. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura ochrana přírody Odraz 6/2016 spolek
Tomáš Zděblo, 13.2.2015
Výlet do Arktidy Ty, které rozladila letošní zima, zveme 23. února v 19 hodin na cestovatelskou přednášku. V teple ateliéru v Havlíčkově ulici se spolu s panem Jiřím Černým vypravíme do Grónska (a možná příště i jinam). Pan Černý se nám nabídl, že by se mohl podělit o zážitky ze svých cest a čas od času připravit cestovatelskou přednášku, a toto je první z nich. Pušku na medvědy nechte doma. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 2/2015 roztoč Školy
Tomáš Zděblo, 9.1.2015
Žonglérská dílna Za podpory MŠMT a programu Mládež v akci se 8. listopadu uskutečnila dílna žonglování pro děti a mládež. Pod vedením lektorů MixTrix ze sdružení Roztoč a ze slovinské organizace Cirkokrog, se kterou navázalo sdružení Roztoč dlouhodobou spolupráci, si mohli účastníci vyzkoušet různé žonglérské kousky a kouzla a dovednosti: žonglování s míčky s diabolem s flowersticky, s kuželkami, chození po sleckline, jízdu na jednokolkách a párovou akrobacii. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura Odraz 1/2015 roztoč