Tomáš Zděblo

Všechny příspěvky autora...

Tomáš Zděblo, 27.4.2017
Na začátku týdne vyvolala v místní FB skupině zpráva o údajně chystaném kácení aleje na Holém vrchu menší bouři ve sklenici vody. Zdálo by se, že bych z titulu své práce měl takovým plánům zuby nehty bránit, přísně hledět úřadům pod prsty a nadšeně podepsat zveřejněnou petici (i na tu došlo!).
Číst dál kácení stromy životní prostředí Názory
Tomáš Zděblo, 18.6.2016
Myslím si, že mnoho z nás Roztockých je právem hrdých na místní bohatý spolkový život. Podpoře sportu, volnočasových aktivit a mimoškolního vzdělávání dětí i kultuře se v Roztokách s nasazením věnuje velké množství dobrovolníků i profesionálů. Nemám mnoho příležitostí srovnávat, přesto mám ale pocit, že jsou tím Roztoky výjimečné a že není vůbec na škodu připomínat si, že to není samozřejmostí. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura ochrana přírody Odraz 6/2016 spolek
Tomáš Zděblo, 13.2.2015
Výlet do Arktidy Ty, které rozladila letošní zima, zveme 23. února v 19 hodin na cestovatelskou přednášku. V teple ateliéru v Havlíčkově ulici se spolu s panem Jiřím Černým vypravíme do Grónska (a možná příště i jinam). Pan Černý se nám nabídl, že by se mohl podělit o zážitky ze svých cest a čas od času připravit cestovatelskou přednášku, a toto je první z nich. Pušku na medvědy nechte doma. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 2/2015 roztoč Školy
Tomáš Zděblo, 9.1.2015
Žonglérská dílna Za podpory MŠMT a programu Mládež v akci se 8. listopadu uskutečnila dílna žonglování pro děti a mládež. Pod vedením lektorů MixTrix ze sdružení Roztoč a ze slovinské organizace Cirkokrog, se kterou navázalo sdružení Roztoč dlouhodobou spolupráci, si mohli účastníci vyzkoušet různé žonglérské kousky a kouzla a dovednosti: žonglování s míčky s diabolem s flowersticky, s kuželkami, chození po sleckline, jízdu na jednokolkách a párovou akrobacii. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura Odraz 1/2015 roztoč