Václav Pavlík

Všechny příspěvky autora...

Václav Pavlík, 14.1.2017
Vážení posluchači a příznivci programů kulturní agentury ROSA COELI, rád bych vás upozornil na pořady, které chystáme v Roztokách na první pololetí roku 2017: ■    Recitál Rudolfa Kvíze - sobota 28. ledna od 18 hodin, Galerie Academic  Program: Seifert, Holan, Halas, Frynta, Hiršal, Mikulášek a další Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál koncert Kultura Odraz 1/2017
Václav Pavlík, 11.11.2016
Vážení příznivci literárně hudebních pořadů, rád bych vás pozval na premiéru pořadu z poezie F. Halase, J. Demla, J. Skácela a hudby českých autorů (B. Smetany, A. Dvořáka, L. Janáčka), který pod názvem "Já se tam vrátím" připravujeme na neděli 27. 11. 2016 od 17 hodin. Pořad se uskuteční v Historickém sále Středočeského muzea. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál koncert Kultura Odraz 11/2016
Václav Pavlík, 14.10.2016
Vážení příznivci literárně-hudebních pořadů, rád bych vás pozval na premiéru pořadu z renesanční poezie a hudby, který je pod názvem Navštívení krásy připravován na neděli 23. 10. 2016 od 16 hodin. Pořad se uskuteční v Historickém sále Středočeského muzea. Účinkují: Pavla Boloňská, Eva Hadravová, František Čejka a Rudolf Kvíz. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál hudba Kultura Odraz 10/2016
Václav Pavlík, 14.5.2016
Dovoluji si vás pozvat na mimořádné setkání se Soňou Červenou, které se koná v pondělí 6. června 2016 od 19 hodin v Historickém sále Středočeského muzea. Paní Soňa Červená, jedinečná operní pěvkyně, herečka a nositelka řady ocenění, bude mít v Roztokách svůj recitál. V pořadu zazní její oblíbené písně, šansonya básně. Doprovázet ji bude soubor Bona Fide Tango. Součástí programu je také ukázka argentinského tanga v podání předních tanečníků. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál hudba Kultura Odraz 5/2016 recitál
Václav Pavlík, 15.4.2016
Komorní orchestr Dvořákova kraje (KODK) pravidelně koncertuje v Roztokách od roku 1992. V letošním roce oslavuje 40. výročí svého založení. Na jednom jubilejním koncertu vystoupí KODK pod vedením prof. Václava Mazáčka i pro roztocké posluchače. Vystoupení se bude konat tradičně ve Středočeském muzeu - Historickém sále, a to v úterý 10. května od 19 hodin. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál koncert Kultura Odraz 4/2016
Václav Pavlík, 15.4.2016
literární pořad, jehož scénář vytvářejí sami diváci V předvánočním čase roku 2015 jsme se sešli v Roztokách na Večeru pro potěšení. V tomto literárním pořadu je možnost výběru literárních a básnických děl v podobě číslovaného pořadí jednotlivých básní, povídek, výroků, slavných rčení a anekdot apod. Posluchači tak mají sami možnost vybrat si z nabídky ta díla, která chtějí slyšet. Večer pro potěšení II. bude uveden opět v Galerii Academic (Tyršovo nám. 2222), Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura literární pořad Odraz 4/2016
Václav Pavlík, 13.2.2016
■ Písně ze staré Prahy Tři pražští tlumočníci a překladatelé, kteří si rádi spolu zazpívají, sestavili pořad ze staropražských písniček z přelomu devatenáctého a dvacátého století a proložili jejich specifickou a neopakovatelnou poetiku ukázkami z děl Karla Čapka a Jaroslava Haška. V pořadu zazní asi dvacet písniček od Točte se, pardálové až po Kanonýra Jabůrka, co u kanónu stál a pořád ládoval... Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál koncert Kultura Odraz 2/2016
Václav Pavlík, 10.10.2015
Dovoluji si vás pozvat na hudební a taneční večer v Historickém sále Středočeského muzea. Na programu budou skladby Astora Piazzolly a jeho následovníků C. Gardely, R. Galliana a A. Villolda. V hudební části pořadu vystoupí L. Horák (akordeon), V. Mazáček (housle) a P. Nouzovský (cello). Jako hosté předvedou tanečníci A. Arzumanová a J. Tůma argentinské tango v provedení, které se dodnes tančí v zemích Latinské Ameriky. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál akce hudba Kultura Odraz 10/2015 pozvánka tanec
Václav Pavlík, 10.10.2015
Dovolujeme si vás pozvat na pořad Kde se líbat v Praze?, který bude uveden v nové kavárně Perfekt cafe, Lidická 2250 (naproti Tescu) v neděli 18. října od 16 hodin. Podkladem pro scénář byla stejnojmenná kniha Martiny Riebauerové, která vyšla v tomto roce v nakladatelství Gasset: „V souboru osmnácti pražských míst najdete jak ta známá a romantikou proslulá, tak (a to častěji) místa pozapomenutá, tajemná, hříšná a okouzlující. Knížka není jen návodem, seznamem míst s atmosférou příhodnou pro líbání či jiné prostopášnosti. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál akce Kultura Odraz 10/2015 pozvánka