Marcel Ramdan

Všechny příspěvky autora...

Marcel Ramdan, 14.5.2016
S Klubem českých turistů jsme připravili nové značení cest do nejbližšího roztockého okolí. Jedna cesta značená žlutě povede přes zdejší pravěké hradiště k zámku ve Statenicích (cca 6,5 km) až k rotundě na Přední Kopanině (cca 11 km). Cesta mimo jiné povede přes dětská hřiště, například lanové hřiště Švestkovna v Úholičkách. Vedle nového značení bude prodloužena zelená turistická značka z dolních Roztok, která zavede výletníky k železniční zastávce Úholičky a k přívozu v Podmoráni. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura Odraz 5/2016 řivnáč značení
Marcel Ramdan, 14.5.2016
Vážení sousedé, srdečně Vás zveme na prohlídku Levého Hradce. Turistická sezona začíná v neděli 1. května, provázíme od 10 do 18 hodin. Průvodcovská služba je k dispozici každou sobotu a neděli. Můžete se těšit na komentovanou vycházku po hradišti, uměleckohistorický popis fresek v kostele a nahlédnutí k základům původní rotundy. Prohlídky začínají každou celou hodinu. Bližší informace naleznete na: www.levyhradec.cz. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál kostel Kultura levý hradec Odraz 5/2016 průvodci
Marcel Ramdan, 15.4.2016
Velikonoce jsou za námi, ale přesto bychom se chtěli podělit o malý zážitek ze začátku velikonočního týdne. Podle lidové pranostiky jsou dny na začátku Velikonoc (po Květné neděli) určeny k přípravě na nadcházející svátky, především k jarnímu úklidu domácnosti. Na Šedivé úterý se dříve vymetaly pavučiny a saze z komínů. Letošní úterý však nebylo v Roztokách šedivé, šeď vystřídaly pestré barvy hradišťských krojů a pestré tóny moravských lidových písniček. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál cimbál hudba Kultura Odraz 4/2016