Michal Janský

Všechny příspěvky autora...

Michal Janský, 9.2.2013
Po delším čase (po roce) jsem opět sečetl oběma směry projíždějící auta Lidickou ulicí, lokalitou Na Vrškách. Za stejných podmínek, ve stejném čase (10-12 a 14-16 hod.).  
Číst dál doprava Odraz 2/2013 Názory
Michal Janský, 12.10.2012
Kdysi to byl vzorný obchod a sehnali jste tu z potravin kdeco. Pak nastala chvíle, kdy prodejna T. Sádla byla pronajata Vietnamcům. Prodávají tam od bačkor, vody, instalace až po lokomotivu vše. Ale nic pořádného. Teklo nám něco u vany, a tak to manželka koupila. Ale točili se kolem ní Vietnamci, kteří jí nedokázali česky odpovědět. Jeden jako druhý. Podobně je to i u druhého krámu. Ptám se tedy těch, co obchod povolují, zda to vědí, a co činí?? Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál obchod Odraz 10/2012 Názory
Michal Janský, 10.6.2012
V dubnu 2012 jsem opět zasedl k oknu a provedl obvyklá měření počtu projíždějících vozidel, a to ve třech časech: 11-12 hod., 14-15 hod. a 15-16 hodin. Po Út St Čt Pá Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál doprava Odraz 6/2012 Názory
Michal Janský, 10.6.2012
Minulý týden jsem zcela nezávisle viděl dva filmy s námětem Trojanova mlýna, a tak bych chtěl roztocké veřejnosti toto téma připomenout. Trojanův mlýn administrativně nepatří k Roztokám, ale k Suchdolu, ale proč si ho trochu nepřivlastnit, když patří do Tichého údolí. Zcela nejslavněji tu kdysi řádili pánové Horníček a Sovák jako dva jeho dávní obyvatelé - dva písaři. Jejich humor pobavil svými příhodami nejednoho televizního diváka, i když M. Horníček tu tenkrát tragicky ztratil syna (utopil se při epileptickém záchvatu, pozn. red.). Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura Odraz 6/2012 trojanův mlýn
Michal Janský, 8.1.2012
O úmrtí tohoto chvályhodného člověka přišla první zpráva v neděli kolem poledne a pak to pokračovalo až do pozdních nočních hodin. Při té příležitosti jsem si najednou vzpomněl, že jsem se s ním vlastně jednou setkal, tenkrát v Žalově, kde se konala slavnost k památce sv. Vojtěcha. Tehdy se tu sešlo více pamětníků, snad několik stovek občanů Roztok a okolí. Setkání se konalo na louce před hřbitovem, mezi pozemkem nad řekou a pozemkem Miroslava Šimka. Pódium s řečnickým pultíkem bylo zbudováno hned u hřbitovní zdi. Sešlo se zde představenstvo církve, státu i města. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 1/2012 Václav Havel Názory
Michal Janský, 11.12.2011
Přečetl jsem si příspěvek paní Barbory Tejklové a též mě upozornil Jarda Huk na to, jak se ohradili někteří občané vůči mému článku ohledně tlouštky zdejších občanů. To je ale omyl paní Barbory. Já jsem jen psal o tom, co jsem zjistil ze svého pozorování a průzkumu. V zásadě je mi to zcela jedno, ale trvám na tom, že tady v Roztokách žije více tlouštíků v řadách našich žen než mužů. Bydlím totiž u hlavní silnice a tady je leccos vidět. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál doprava Odraz 12/2011 Názory