Bohumír Šlégl

Všechny příspěvky autora...

Bohumír Šlégl, 14.1.2017
Během podzimních měsíců (listopad) se uskutečnil 11. ročník hudebního festivalu Roztocký podzim, tentokrát za účasti herce Ladislava Freje. V hudební části vystoupili žáci a učitelé ZUŠ a dalším hostem bylo Klasické dechové trio. Festival pokračuje v osvědčené dramaturgii a přitom nabízí každým rokem pestrou paletu kulturních zážitků. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál koncert Kultura Odraz 1/2017 zuš
Bohumír Šlégl, 15.4.2016
V březnu jsme navštívili Domov Alzheimer s pestrým programem, v němž vystoupil dětský sbor, sólisté a žáci LDO s velmi zdařilým a seniory kvitovaným masopustním vystoupením. Veronika Škráčková a Filip Šplíchal Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál alzheimer Odraz 4/2016 Školy zuš
Bohumír Šlégl, 13.2.2016
Leden byl pro naše žáky, kteří se účastní soutěže ZUŠ, velmi náročný. Soutěž probíhala mimo jiné v oboru komorní hry s převahou dechových nástrojů a mladí hudebníci museli kvůli jarním prázdninám absolvovat školní i okresní kolo, kterého jsme se také stali pořadateli, do konce ledna. Soutěže se zúčastnili kromě naší školy žáci ZUŠ Černošice, Řevnice, Dobřichovice a Vrané nad Vltavou. V konkurenci 17 komorních souborů jsme zaznamenali nevídaný úspěch, když všechna naše komorní tělesa zvítězila a postoupila do krajského kola! Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 2/2016 Školy zuš
Bohumír Šlégl, 12.12.2015
Podzimní akce ZUŠ Roztoky začaly výchovnými koncerty pro mateřské školy 22. října. Poprvé se uskutečnily v multifunkčním sále základní školy a ukázalo se, že prostředí je pro tento typ koncertů velmi vhodné. Dne 12. listopadu se konal jubilejní 10. ročník hudebního festivalu Roztocký podzim v Historickém sále roztockého zámku. Protože mám slíbený článek, nebudu se zde o této akci podrobně rozepisovat. Podle ohlasů posluchačů to však bylo důstojné završení desetiletého cyklu. V den uzávěrky Odrazu 26. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 12/2015 Školy zuš
Bohumír Šlégl, 12.6.2015
Článek o průběhu vrcholícího jara nemohu začít jinak než zprávou o úspěchu... Markéta Gotschalková se umístila v celostátním kole ve hře na klarinet v VIII. kategorii na výborném třetím místě a završila tak letošní velmi úspěšné tažení našich žáků po soutěžích ZUŠ. Finále se uskutečnilo v Liberci a mělo téměř gigantické rozměry. Ve třech dnech (21.-23. května) se ho zúčastnilo v žesťových a dřevěných nástrojích přes 400 soutěžících! Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál koncert Kultura Odraz 6/2015 zuš
Bohumír Šlégl, 15.5.2015
Název článku je výstižný, protože během začínajícího jara byl život v ZUŠ velmi bohatý. Velký úspěch zaznamenali naši žáci v Národní soutěži ZUŠ, která dospěla přes okresní a krajská kola do ústředního kola. V něm nebude chybět klarinetistka Markéta Gotschalková. Podrobné informace s výsledky můžete nalézt na našich stránkách. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál akce Odraz 5/2015 Školy zuš
Bohumír Šlégl, 13.3.2015
Každý rok vypisuje MŠMT Národní soutěž ZUŠ. V letošním roce je vypsána v oborech dřevěné nástroje (flétny, klarinety), žesťové nástroje (trubka), zpěv a orchestry. Skupiny nástrojů, které jsem uvedl, jsou pochopitelně širší, proto vypisuji pouze ty, které obsazuje naše škola. Ze školního kola, které proběhlo na konci ledna, postoupilo do okresních kol 21 dětí. Široké zastoupení v uvedených oborech neslo zaslouženě své ovoce v podobě řady výborných výsledků, včetně postupů do krajských kol. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 3/2015 Školy soutěž zuš
Bohumír Šlégl, 12.12.2014
Školní rok 2014/15 zahájila ZUŠ v novém. Podařila se totiž kompletní rekonstrukce vstupního vestibulu v hlavní budově. Návštěvníci, kteří vstoupí, mají hned lepší pocit z příjemného prostředí. Naše škola je již tradičně kapacitně plně využitá (280 žáků) a jsme rádi, že převis nepřijatých žáků je poměrně malý, přijati byli všichni nadprůměrně talentovaní. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál koncert Kultura Odraz 12/2014 zuš
Bohumír Šlégl, 14.3.2014
Leden a únor je na ZUŠ pravidelně soutěžní. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura Odraz 3/2014 zuš
Bohumír Šlégl, 10.1.2014
Po úspěšném 8. ročníku hudebního festivalu Roztocký podzim se hlavní pracovní úsilí na naší škole soustředilo do přípravy tradičního Vánočního koncertu. 12. prosince, opět v Historickém sále roztockého zámku, tak mohli dát naplno vyniknout svým schopnostem žáci všech uměleckých oborů. A zhostili se tohoto úkolu způsobem náramným. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 1/2014 Školy zuš