Irena Čermáková

Všechny příspěvky autora...

Irena Čermáková, 14.10.2016
Léto v Hlídání Václavka celkem uteklo. Užili jsme zahradu, procházky, výlet od ZOO i koupání v bazénu. Bylo otevřené takřka celé prázdniny a hlídání využili stávající i loňští klienti i jejich starší sourozenci. Což jsme moc rády! Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 10/2016 Školy václavka
Irena Čermáková, 14.5.2016
Jaro jsme ve školce Hlídání Václavka přivítali setím osení. Každé dítě si dalo na zahradě zeminu do květináče a zaselo obilí. Společně jsme pak ve školce zalévali, sledovali každým dnem, jak roste, tety pak květináč ozdobily krepákem, děti si zapíchly své vyrobené zápichy a hrdě si nesly domů. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 5/2016 Školy václavka
Irena Čermáková, 10.4.2015
Blíží se jaro a my zase s dětmi z Hlídání Václavka vyrážíme na pravidelné exkurze do stájí v Holubicích. Díky hiporehabilitační společnosti Mirákl jsme s dětmi celé dopoledne u koní. Nejdřív se se všemi koníky přivítáme ve stájích, každého pozdravíme a dáme nějakou dobrůtku. Koně jsou na děti zvyklé a vítají je nebo spíše pamlsky :-) radostně. Pak si jednoho koně děti vyvedou před stáje ven a učíme se pečovat o jeho srst. Děti poznají hřbílko, kartáč, pročešou hřívu, ocas a nakonec vyčistí kopyta. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 4/2015 Školy václavka
Irena Čermáková, 14.11.2014
Hlídání jsme po bohatě prožitých prázdninách opět začali v září s novými dětmi. Je ale až neuvěřitelné, jak si všechny brzy zvykly a jak úžasně jsou na sebe napojené, kamarádí spolu a hrají si. Pro seznámení rodičů navzájem proběhla koncem září na zahradě školky Seznamovací dílnička, kde si děti namalovaly svoji textilní tašku, která může viset v šatně s náhradním oblečením, zasoutěžily si po celé zahradě, v domečku si našly gumové zvířátko - téma zářijové bylo zvířátka v ZOO - upekli si s rodiči buřty a nakonec předvedly rodičům, co se za těch pár týdnů naučily. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 11/2014 Školy václavka
Irena Čermáková, 13.6.2014
Pátek 30. května, počasí se jak na objednání v poledne vybírá a celé odpoledne zlatí sluníčko. Park na náměstí plný lidí, hlavně dětí, kolotoč se točí, míče lítají na bránu, koule šplouchají, jsou nachystané soutěže o věcné ceny, kde tuším každý vyhrává, z pódia zní zpívání nebo pohádka či ukázky tanců, kolem lákají stánky děti na hračky a dospělé na něco k zakousnutí a malí návštěvníci nevědí, co dříve si vybrat! Velký dík patří paní Vlaďce Drdové za všechno to zorganizování! Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál dětský den Kultura Odraz 6/2014
Irena Čermáková, 14.3.2014
Hlídání Václavka funguje v Roztokách již čtvrtým rokem a tento školní rok jsme s dětmi zažili opravdu pestrý podzim. Velkolepá zahradní Seznamovací dílnička v září, kde děti předvedly, co se za krátký čas ve školce naučily, na zahradě plnily úkoly, zaskákaly si na skákacím hradu a vyrobily si obrázek motýla ze skleněné drtě. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 3/2014 Školy václavka
Irena Čermáková, 7.6.2013
Letošní školní rok proklouzl a my ve školce prošli kus cesty k samostatnosti, s dětmi jsme doslova od plen, vznikla kamarádství mezi dětmi a snad i mezi rodiči, prošli jsme spoustu témat a lecčemu se naučili. Měli jsme maškarní dopoledne, barevné týdny dle zeleniny na podzim a bude dle ovoce v červnu, poslední duben byl čarodějný rej. Každý den chodíme na procházky, na hřiště, na zahradu, letošní zima přála hojnému bobování. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 6/2013 Školy václavka
Irena Čermáková, 12.10.2012
Ve čtvrtek 20.září jsme se po dvojím odloženém startu kvůli dešti konečně vypravili s dětmi do Středočeského muzea. Svítilo sluníčko, cesta tam je příjemně z kopce, chvíli jsme v zámeckém parku počkali na desátou hodinu a pak jsme vstoupili do říše ilustrací Ondřeje Sekory. Výstava „Je Ferda nejlepší mravenec?“ je moc pěkně koncipovaná. Nejdřív jsme si prohlédli ilustrace, které děti znají z knížek. Zajímalo je nad každým obrázkem povídat, co všechno se tam děje. Nás dospělé překvapilo, do jakých všech jazyků byl Sekora přeložený. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál ferda mravenec Odraz 10/2012 Školy václavka
Irena Čermáková, 13.5.2012
Divíte se, co je BB? To je bohatý březen ve Václavce. Měli jsme prostě v březnu po zimních měsících plných mrazu a sloty spoustu aktivit. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál akce Odraz 5/2012 Školy václavka
Irena Čermáková, 11.12.2011
Poslední říjnové pondělí jsme se v hojném počtu sešli ve Václavce, abychom si s klienty společně vyrobili dýňové lucerničky. Děti pilně dlabaly, maminky dohlížely a pomáhaly, dětem se ohromně líbilo, když jsme po hodině práce zhasli a všechna světýlka z dýní zazářila. Poté maminky dostaly malé občerstvení - kávu, čaj, ochutnaly dýňovou buchtu a děti nám předvedly ježčí taneček, ježčí písničku a ježčí hru. Ježek byl totiž naším tématem dva týdny v listopadu, o ježcích jsme si povídali, o nich jsme zpívali a tvořili jsme je mnoha způsoby. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál kroužek kurz Odraz 12/2011 Školy václavka