Václav Dolejší

Všechny příspěvky autora...

Václav Dolejší, 11.11.2013
Hlavní výsledky předčasných sněmovních voleb jistě dobře znáte, takže jen pro připomenutí: říjnové volby byly nejen soubojem mezi levicí a pravicí, ale také mezi tradičními stranami a novými projekty. Favorizovaná ČSSD, jež dlouho počítala s triumfálním vítězstvím a ziskem třetiny hlasů, se nakonec třásla o první místo. Pouhých 20,5 procenta je nejhorší výsledek sociálních demokratů od roku 1996. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 11/2013 volby Zprávy
Václav Dolejší, 12.7.2013
Vladimíra Vidíma, majitele malého zámečnictví v Roztokách, možná znáte také jako opraváře jízdních kol. Je to tentýž muž, který propadl lásce k historickým vysokým kolům. Teď už měsíc vůbec nejí maso, aby nezatěžoval organismus. Už se plně soustředí na svůj pátý neobvyklý rekord - jízdu na vysokém kole po dobu 48 hodin. Startuje 19. července v Roztokách na Tyršově náměstí, pak bude dva dny a dvě noci kroužit kolem Chlumína. V neděli 21. července plánuje ukončit rekord v Únětickém pivovaru, který je jedním z hlavních sponzorů. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál cyklistika Odraz 7-8/2013 rozhovor Sport Vladimír Vidím
Václav Dolejší, 7.6.2013
Na improvizovaném pódiu se pyšně natřásají modelky v luxusních, ručně šitých šatech. Vzduchem létají finanční sumy - to se zájemci o koupi šatů předhánějí, kdo v dražbě víc přihodí. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Kultura módní přehlídka Odraz 6/2013
Václav Dolejší, 9.11.2012
My vám nějaké to přikrádání odpustíme, vrchnosti, ale musíte také nějakou kostičku hodit nám pod stůl. Třeba v podobě odpuštěných placení zdravotnických poplatků nebo jízdného v hromadné dopravě. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál analýza krajské volby Odraz 11/2012 výsledky Zprávy
Václav Dolejší, 9.11.2012
V prosinci před dvěma roky Kateřina Fialková předala pověřovací listiny do rukou císaře Akihita, a stala se tak českou velvyslankyní v Japonsku. Obyvatelka Roztok už tři měsíce poté prožila v Japonsku rekordní zemětřesení a vlny tsunami, což mělo mimo jiné také zdrcující dopady na vnímání jaderné energetiky v daleké Evropě. Jste raději v Tokiu, nebo v Roztokách? Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál diplomacie japonsko Odraz 11/2012 rozhovor Názory
Václav Dolejší, 5.8.2012
Tomáš Novotný, prezident SK Roztoky, si po celý den ohromně pochvaloval, že všichni hráči -od nejmladší přípravky po Starou Gardu - předváděli i v horkém počasí úžasné výkony. A Tomáš Dvořák z kapely TYP zas byl v podvečer náramně spokojený, že původně ostýchaví tanečníci se parádně rozjeli: „Lidi nás vzali naprosto perfektně, pivo i párek byly taky vynikající, nářez se povedl, počasí jak objednané,“ pochvaloval si. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál fotbal Kultura Odraz 7-8/2012
Václav Dolejší, 5.8.2012
Protože přišlo více příspěvků na téma mateřské školky, byli jsme nuceni je zkrátit a z každého vybrat to podstatné či zajímavé. A to plně v souladu s pravidlem přijímání příspěvků do Odrazu, které je na webových stránkách města. Zájem o věci veřejné nás těší, ale zároveň Odraz není nafukovací a nevejdou se do každého čísla všechny příspěvky v původním rozsahu. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 7-8/2012 školka Názory
Václav Dolejší, 10.6.2012
Devětasedmdesátiletý Josef Černý tak jako skoro každý zápas sedí pod pergolou restaurace na fotbalovém hřišti, tentokrát sleduje trénink. „Jó, po válce Roztoky válely! To byla nejlepší éra, vždyť tenkrát hodně našich hráčů odešlo do ligových soutěží,“ říká muž, který tehdy, ve 40. a 50. letech, hrával levého beka. Josef Černý tu zrovna popíjí pivo se svou manželkou z Německa, s níž se oženil po emigraci v roce 1969. Prohlíží si historické fotky a úhledným krasopisem psané zápisy z utkání. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál fotbal Odraz 6/2012 Sport
Václav Dolejší, 13.5.2012
Bouřlivý rozvoj Roztok v uplynulých deseti letech velmi výrazně proměnil město na okraji Prahy, jak nyní zcela konkrétně ukazují předběžné výsledky Sčítání lidu, domů a bytů 2011. V mnoha kategoriích je město - podle chladných statistických čísel - dokonce „nej“ v rámci celé České republiky. Záleží už na každém, jestli ta „nej“ vnímá v pozitivním, anebo negativním významu. Roztoky jsou typickou součástí širšího jevu, kdy se vytvořil jakýsi „zlatý prste-nec“ kolem hlavního města. Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 5/2012 sčítání lidu výsledky Zprávy
Václav Dolejší, 13.5.2012
ROZHOVOR S OSOBNOSTI MĚSTA Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.
Číst dál Odraz 5/2012 rozhovor Názory